Tomasz P. Kruk i Kruczki Chemiczne

Opinie

W lipcu 2015 zdecydowałem się na założenie konta na największym portalu korepetytorskim w Polsce e-korepetycje.net który odwiedza każdego miesiąca ponad 137 tysięcy użytkowników. Od tego czasu uczniowie wystawiają tam swoje opinie. Postanowiłem jednak, że kopie tych opinii wstawię na moją stronę. żebyś miał do nich szybki dostęp. Oprócz opinii tekstowych poniżej znajdziesz również opinie głosowe oraz opinie wideo, które otrzymałem od uczniów w ciągu ostatnich kilku lat prowadzenia korepetycji.

Stan na miesiąc marzec 202177 bardzo dobrych opinii (58 pisemnych na portalu e-korepetycje, 6 pisemnych na stronie na facebooku 13 głosowych), średnia opinii 5,0

Źródło opinii pisemnych: 
http://www.e-korepetycje.net/tomaszpierwszy#opinie
https://www.facebook.com/KruczkiChemiczne/reviews/
Pisownia opinii oryginalna.
Do opinii głosowych / wideo dołączony jest transkrypt – pisemny zapis wypowiedzi danego Ucznia – dla tych co wolą poczytać 🙂

Opinia Pauliny (8. marca 2021r.)

„Pan Tomasz robi rewelacyjne quizy, można się z nich bardzo dużo nauczyć :D”

Opinia Dominika „Fado10” (2. marca 2021r.)

„Spotkania z Panem Tomaszem to sama przyjemność. Jeżeli komuś zależy na wysokim wyniku z matury z chemii to jest tu na właściwym miejscu 🙂
Uczestnictwo w Symulacjach Egzaminu Maturalnego i w quizach bardzo rozszerzają wiedzę, a pytania są na wysokim poziomie. Zadania są tłumaczone w bardzo ciekawy w sposób, co pomaga w zapamiętywaniu.”

Opinia Natalii (1. marca 2021r.)

„Bardzo polecam spotkania chemiczne z Panem Tomaszem. Miałam okazję uczestniczyć w Symulacjach Egzaminu Maturalnego oraz w wielu quizach. Zadania są na bardzo wysokim poziomie, rozwijające i pozwalające jak najlepiej przygotować się do maturalnych wyzwań. Jednak najbardziej, moim zdaniem, pomocne są szczegółowe omówienia zadań, podczas których Pan Tomasz w ciekawy i łatwy do przyswojenia sposób przedstawia rozwiązania.”

Opinia Julii „Jano” (1. marca 2021r.)

„Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w próbnych maturach oraz quizach chemicznych organizowanych przez Pana Tomasza. Pan Tomasz pokazał mi jak proste mogą być zagadnienia wcześniej dla mnie niezrozumiałe i bardzo ułatwił mi drogę w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Sposób prowadzenia przez Pana Tomasza spotkań pozwolił mi dużo lepiej zapamiętać trudniejszy zakres materiału oraz pokazano mi możliwości rozwiązywania zadań które kiedyś wydawałby się dla mnie niewykonalne! A wszystko to działo się w miłej atmosferze oraz przyjacielskim podejściu do ucznia. Wybierając spośród wszystkich dostępnych w internecie kursów bez zastanowienia wybrałabym Pana Tomasza Kruka!”

Opinia Kamila (27. sierpnia 2020r.)

„Uwaga! Nie polecam pomocy Tomasza dla kogoś kto boi się być skazanym …

… skazanym na maturalny sukces!!!
A kto się nie boi być skazanym na sukces, niech czyta dalej… 🙂

Do Tomasza trafiłem sugerując się opiniami uczniów. Byłem dość sceptyczny na naukę i kurs online, bazując na wideo, a moim głównym argumentem na „nie” było to, że nie będę miał możliwości zrewidować swojego toku myślenia na bieżąco rozwiązując zadania. Bardzo szybko przekonałem się, że metoda Tomasza (codziennie jedna lekcja, kilkadziesiąt zadań z różnych źródeł) jest w porządku. Wszystkie swoje wątpliwości Tomasz przyjmował ode mnie mailowo, szczegółowo tłumacząc krok po kroku, co robię źle. Kontakt z korepetytorem jest wygodny, telefoniczny lub (głównie) mailowy. ETMy, SEMy, RAMy, wąż maturalny, zadania poukładane tematycznie do omawianych lekcji umilają czas który mija, do właściwej matury, natomiast każdy musi być tego świadomy, że choćby Tomasz stawał na głowie, bez własnego nakładu pracy i systematyczności nic nie będzie. Dzięki Tomaszowi otrzymać można ogromnie przydatne narzędzia ułatwiające naukę, systematyzujące wiedzę od samego początku nauki chemii i tylko własny nakład pracy plus ogrom pomocy od Tomasza są w stanie zapewnić bardzo wysoki wynik na maturze z chemii.

Ja, pomoc Tomasza Zdecydowanie polecam wszystkim chcącym dostać się na wymarzone studia.”

Opinia Eryka (12. sierpnia 2020r.)

„Do Tomasza trafiłem z wynikiem 27% z matury próbnej, przez ponad pół roku pracy z Tomaszem udało mi się osiągnąć bardzo duży progres który zaowocował wynikiem 87% na maturze co dawało mi miejsce w 5% najlepszych maturzystach z chemii w Polsce. Autorskie ETMy i SEMy Tomasza są na wyższym poziomie niż matura przez co matura wydaje się łatwa.

Plusy kursu:
-Spotkania z studentami min(medycyny, farmacji) podczas sprawdzania SEMów
-Dostępność lekcji online od ręki
-Duża baza zbiorów zadań
-Miła atmosfera na zajęciach

Bardzo serdecznie polecam.”

Opinia Darii (11. sierpnia 2020r.)

„Bardzo polecam korepetycje z Kruczkami Chemicznymi Lekcje pomogły mi w poprawie matury.”

Opinia Tomasza (11. sierpnia 2020r.)

Do Tomasza Kruka trafiłem w celu podwyższenia wyniku maturalnego z chemii. Cel zrealizować udało się. Tomasz stosuje różnego rodzaju kruczki, aby jeszcze lepiej przyswoić dane zagadnienie. Z pomocą przychodzi „wąż maturalny”, który jest motywatorem do dalszego działania. Lekcje podzielone są działami, a po każdej następuje solidne podsumowanie (co tydzień). Po 4 miesięcznym maratonie i przyswajaniu wiedzy przychodzi czas na zmierzenie się z arkuszami maturalnymi, gdzie istnieje możliwość konsultacji z Tomaszem wszelkich wątpliwości oraz sprawdzenia arkusz po arkuszu swoich wyników. Sporo zyskałem dzięki ETM-om odbywającym się w Krakowie. Tomasz cały czas służy pomocą, zarówno podczas indywidualnych zajęć jak i mailowo, telefonicznie czy poprzez messengera. Bez dwóch zdań polecam kurs.”

Opinia Piotra (11. sierpnia 2020r.)

„Tomasza poznałem poprzez Youtube. Pisałem maturę w 2019 roku i oglądałem jego rozwiązywanie arkusza maturalnego z chemii tuż po udostępnieniu przez CKE. Zauważyłem, pomimo iż cała transmisja trwała tylko 4 godziny, że do każdego zadania podchodził na swój sposób i tłumaczył co, jak i dlaczego robi, a do tego zwracał uwagę na różnego rodzaju pułapki na arkuszu, który pierwszy raz w życiu miał przed sobą.

Kilka miesięcy później po wynikach z matury okazało się, że niestety brakuje mi trochę punktów na wymarzony kierunek, pomyślałem więc, że zadzwonię, spytam jak wyglądałyby takie zajęcia zachęcony wcześniejszym filmikiem.

Pomimo tego, że startowałem z dosyć wysokiego wyniku (73%), dzisiaj okazało się, że postawienie na Tomasza było strzałem w dziesiątkę. Jego indywidualne podejście, motywacja do samodzielnej pracy i przeprowadzone w ciekawej formie ( ETM- Ekstremalny Trening Maturalny i SEM- Symulacja Egzaminu Maturalnego oraz kilkanaście godzin zajęć indywidualnych online) pozwoliły uzyskać rewelacyjny wynik 97% !!!

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem pomiędzy Kruczkami Chemicznymi, a innymi dostępnymi kursami przygotowującymi do matury z chemii proszę poprosić Tomasza o e-mail do mnie, chętnie opowiem jeszcze więcej :)”

Opinia Sebastiana (11. sierpnia 2020r.)

„Zdecydowanie polecam, dzięki kruczkom chemicznym udało mi się uzyskać 92% z matury z chemii, korepetycje są na najwyższym poziomie, kupując pakiet ZŁOTY KRUK dostajemy szczegółowo opisane zagadnienia w postaci filmików oraz dostęp do treningów maturalnych i próbnych matur, to wszystko plus szczere chęci gwarantują wysoki wynik.”

Opinia Macieja (30. czerwca 2020r.)

„Wybrałem kurs p. Tomasza, aby przygotować się do ponownego podejścia do matury z chemii. Za pierwszym razem nie korzystałem z jego kursów, tylko innych kursów internetowych dostępnych na rynku. Ich jakość nie była zła, jednak ze względu na to, że nie zawierały dużej ilości zadań nie pozwoliły mi sprawdzić odpowiednio przyswajanej wiedzy w praktyce. Kurs oferowany przez p. Tomasza zarówno zawierał wiedzę teoretyczną, jak i liczne zadania oraz dodatkowo motywował do systematycznej pracy. Co prawda, zrezygnowałem z podchodzenia do matury po kilku miesiącach, jednak nie miało to nic wspólnego z kursem. Jestem przekonany, że gdy mowa o kursach internetowych (korzystałem ze wszystkich mi znanych) to żadnego lepszego od kursu pana Tomasza Państwo nie znajdziecie. Konkurencyjna cena, możliwość płatności w ratach, możliwość rezygnacji w trakcie trwania, a także olbrzymie zaangażowanie prowadzącego! Polecam wszystkim maturzystom!”

Opinia Mateusza (14. maja 2019r.)

„Bez dwóch zdań polecam współprace z Tomaszem Krukiem. Moim zdaniem, ten kurs, w którym ja brałem udział nie jest dla każdego. Kurs skierowany jest do osób, którym zależy na wysokich wynikach na maturze. Jest to spowodowane tym, że zagadnienia poruszane w trakcie zajęć czasami stoją na wysokim poziomie. Niemniej jednak, uważam, że materiały przygotowane przez Tomasza Kruka stanowią jedne z najlepszych na rynku. Moim zdaniem, omówienie hydratów czy szeroko pojęte zadania z informacją wstępną przygotowane przez Tomasza Kruka są najlepszymi materiałami, które maja przygotować do matury, w Polsce. Jednym słowem, kurs jest świetnym narzędziem w przygotowaniu do matury. Oczywiście, nie daje żadnej gwarancji czy pewności, ale zwiększa prawdopodobieństwo zdobycia wystarczającej ilości punktów. Polecam!”

Opinia Jakuba (4. marca 2019r.)

„Zdecydowałem się zapisac na korepetycje do Pana Tomka głównie z dwóch powodów.
Z moją wrodzoną chatoczynością potrzebowałem dużej dozy systematyki i dyscypilny w rozwiązywaniu zadań oraz ich poprawnym zapisie,
czego z pewnością nie mogła mi zapewnić moja ówczesna nauczycielka chemii w szkole co sprawiało, że z miesiąca na miesiac( jeszcze w drugiej klasie LO)
czułem się coraz mniej przygotowany do matury.Drugim było polecenie korepetycji od dwóch znajomych ze szkoły -co ostatecznie przekonało mnie do tych zajęć dodatkowych.
Z nieukrywaną satysfakcją, po ponad 6 miesiacach wspólpracy muszę przyznać że Tomek dobrze wywiązał się z tym co twierdził na początku. Czuje że moja wiedza jest usystematyzowana
i również nabyłem(i wciąż nabywam) umiejątnosć pisania zadań pod schemat , co nie ukrywajmy najbardziej (poza samą wiedzą) wpływa na pozytywny wynik egzaminu maturalnego.
Pozytywnie zaskoczył mnie cały system nauki skompensowany w niecałe 4 miesiące wliczjąc w to nagrania lekcji ,na którcyh tłumaczone w przystępny sposób były najważniejsze zagadnienia.
Jest to system orginalny i zapewniam bardzo skuteczny (przynajmniej w moim przypadku). Do wspomnianych nagrań lekcjii były dołączona odpowiednie zadania , które można dobrowolnie i w wybranej przez siebie ilości rozwiązać.
Uważam jednak, że zadania powinny być bardziej „narzucone” powinna być podkreślona ich obowiązkowość, bo uważam że to częściowe przesunięcie obowiązków korepetytora na ucznia, którym powinno być właśniwe dobranie odowiadnich zadań w konkretnej ilości.
Wtedy mam wrażenie że poziom wyuczenia zadań/ich schematów i właściowy sposób ich rozwiązywania były bardziej przejrzysty.
Do samych próbych matur (tzw. SEM) które Tomek organizuje mam dośc duży respekt ponieważ z każdym kolejnym arkuszem jest on w moim odczuciu bardziej zbliżony do tego czego mogę się spodziewać po wypocinach CKE w maju, a jednocześnie ich poziom nie maleje.”

Opinia Karoliny (3. marca 2019r.)

„To, co wysuwa się na pierwszy plan to to, że pan Tomasz jest bardzo kompetentną i konkretną osobą. Zwraca uwagę na zadania, mówi, które warto zrobic,a które warto pominąc. Jeśli chodzi o kontakt, to nie ma z tym żadnego problemu. Odpisuje na Messengerze w razie problemów z zadaniem i dokładnie tłumaczy, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Kurs jest kompletny, a nawet nieco nadprogramowy, tak aby uczeń patrzył na maturę „z góry”, a nie „z dołu”. Reasumując, polecam.”

Opinia Mateusza (18. lutego 2019r.)

„Jestem studentem pierszego roku na uczelnii technicznej AGH. Pierwotnie moim celem prócz zaliczenia roku akademicego było zdanie na dobrym poziomie (powyżej 75%) matury z chemii. Wiedziałem, że samodzielnie bardzo trudno będzie mi się przygotować, nie wspominając już o pogodzeniu tego ze studiami, dlatego zaczałęm szukać osoby, która mnie w tym wesprze. Poza tym chciałem uniknać czasochłonnych i kłopotliwych dojazdów. I tak trafiłem na Pana Tomasza, o którego usługach dowiedziałem się poprzez stronę e-korepetycje.net
Moją uwagę przykuły same pozytywne oceny i przystępna cena oraz system nauczania online. Po zdecydowaniu się do przystąpienia do kursu otrzymałem dostęp do strony, która zawiera wszystkie niezbędne do matury materiały w formie filmików. Informacje są przekazywane w bardzo przystępny i prosty sposób, Autor bowiem stawia na zrozumienie, a nie na bezsensowne uczenie się na pamięć. Ich długość zależy od trudności tematu i czas potrzebnego na dokładne wyjaśnienie, waha się od 10 min do godziny. Na filmikach rozwiązywane są również przykładowe zadania, na podstawie, których jesteśmy w stanie rozwiązać zadania załączone do lekcji, pochodzące z różnych zbiorów tych bardziej popularnych i tych mniej (łącznie jest ich chyba 8) oraz zadania autorskie. Co tydzień w sobotę odbywają się zajęcia online, na ktrórych rozwiązywane są zadania najtrudniejsze, sprawiające najwięcej kłopotów. Spotkanie trwa około 2 godzin, w jego trakcie każdy może zadawać pytania i rozwiewać swoje niejasności, pytania są tłumaczone do czasu całkowitego zrozumienia przez osoby uczestniczące w spotkaniu. Ponad to w razie wątpliwości lub trudności Pan Tomasz chętnie udziela odpowiedzi i wskazówek w wiadomosciach prywatnych (mail,messenger), przy niedługim czasie oczekiwania.
Moja sytuacja niestety uległa zmianie i okazało się, że matura z chemii której potrzebowałem, aby dostać się na wymarzoną uczelnię zagraniczną nie jest już dłużej wymagana. Zdobyta wiedza jednak okazała się bardzo przydatna w chemii, którą mam na studiach i, z która będę się zmagał przez jeszcze co najmniej pół roku . Przy niewielkim dodatkowym wkładzie pracy udało mi się zaliczyć sesje w pierwszym terminie na 5 oraz uzyskać taka samą ocene końcową.
Wszystkim zainteresowanym maturą z chemii oraz tym, którzy chcą ułatwić sobie życie na studiach polecam serdecznie polecam usługi Pana Tomasza.”

Opinia Alka (23. grudnia 2018r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Opinia Julii (23. grudnia 2018r.)

„Na Pana Tomasza Kruka trafiłam z polecenia siostry ,która przygotowywała się do poprawy egzaminu maturalnego z chemii i faktycznie poprawiła swój pierwotny wynik . Przy wyborze korepetytora głównie kierowałam się tym ,w jaki sposób przebiegać będą powtórki . Chciałam aby nie była to sama „sucha teoria” i zależało mi szczególnie na skrupulatnym rozplanowaniu nauki na caly rok szkolny ( aż do matury) ,więc już po pierwszym spotkaniu organizacyjnym ,na którym Pan Tomasz wręczył mi kalendarz ze zorganizowanym każdym kolejnym tygodniem nauki, byłam pod wrażeniem . Powtórki całej podstawy programowej przebiegły w sposób bardzo przystępny . Kazdy dzien to określona lekcja wideo ,podczas której do uzupełnienia są notatki ( co znacznie ułatwia uporządkowanie wszystkich swoich materiałow do nauki) ,a także konkretna ilość zadań do przerobienia danego dnia. Bez dwóch zdań ,trzeba być systematycznym i obowiązkowym podczas kursu ,ponieważ cały materiał jest tak skumulowany w czasie że nie ma czasu na dodatkowe zaległości . Mając opinie od strony siostry ,wiem że z roku na rok korepetycje będą coraz to bardziej ulepszane i uważam ze cały kurs zawiera wszystkie zagadnienia które niezbędne są do matury (a nawet często znacznie wykraczające poza podstawę), metody szybkiego zapamiętywania ,wskazówki dotyczące formułowania odpowiedzi ,schematy działania przy rozwiązywaniu złożonych zadań maturalnych ,ale przede wszystkim kurs zapewnia dogłębne zrozumienie tematów ,co daje większą gwarancje sukcesu na maturze . Mając styczność z autorskimi zadaniami od Pana Kruka moje obawy związane z egzaminem z chemii są coraz mniejsze , ponieważ ich poziom trudnosci dorównuje ,a czasem wręcz wykracza poza poziom zadań maturalnych.”

Opinia Pawła (18. grudnia 2018r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem rozpocząłem na początku trzeciej klasy liceum. Planowałem dostać się na medycynę i zdawałem sobie sprawę, że aby zrealizować ten cel muszę wyjątkowo dobrze zdać maturę z chemii. Przez pierwsze dwa lata liceum na zajęciach chemii w szkole nie byłem wstanie zbyt wiele zrozumieć i obwiałem się że są istotne zagadnienia które umykają mojej uwadze. Nie wiedziałem czego nie rozumiem więc zacząłem szukać pomocy w postaci korepetytora. Idealna w tej sytuacji wydała mi się oferta Pana Tomasza, który w swoim szczegółowym planie zawarł powtórkę całego materiału potrzebnego do zdania matury. Moją szczególną uwagę zwróciły przede wszystkim bardzo wysokie wyniki zdawalności tejże matury przez uczniów Pana Tomasza. Dzięki skrupulatnej organizacji nie musiałem się martwić o to kiedy i w jaki sposób przerobić materiał oraz mogłem skupić się na innych przedmiotach. Materiały przygotowywane na zajęcia są przemyślane, treściwe oraz łatwe do przyswojenia dzięki pomysłowym technikom szybkiego zapamiętywania. Od rozpoczęcia współpracy byliśmy w stałym kontakcie i kiedy tylko potrzebowałem pomocy czy to w postaci trudnego zadania czy niezrozumiałego nowego pojęcia, zawsze mogłem się spodziewać szybkiej i rzetelnej pomocy ze strony Pana Tomasza. Na lekcjach zarówno w domu jak i na spotkaniach mogliśmy korzystać z ciekawych rozwiązań technologicznych które dodatkowo wizualizowały i poszerzały naszą wiedzę. Pierwsze efekty współpracy zacząłem obserwować już po dwóch miesiącach kiedy to napisałem pierwszą próbną maturę i jej wynik pozytywnie mnie zaskoczył, dzięki temu uwierzyłem, że mimo drobnych zaległości z poprzednich lat jestem je w stanie nadrobić a nawet wyprzedzić materiał przerabiany w szkole co niezwykle ułatwiło mi naukę. Szczerzę mogę polecić korepetycje z Panem Tomaszem, który jest energicznym i wiecznie uśmiechniętym nauczycielem z którym nawet najtrudniejsze zadania wydają się być proste.”

Paweł po zakończeniu współpracy udzielił również opinii głosowej na temat zajęć (28. czerwca 2019r.)

 Transkrypt opinii głosowej

„Przez dwa pierwsze lata liceum, zajęcia z chemii w mojej klasie były prowadzone wyjątkowo chaotycznie, przez to cały czas odczuwałem wrażenie, że pewne ważne informacje mi uciekają. Dlatego w trzeciej klasie zdecydowałem się wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez pana Tomasza. Dzięki dobremu planowaniu w ciągu jednego roku zdążyłem skrupulatnie przerobić trzy lata liceum. Ciekawym aspektem jest to, że w miarę przerabiania materiału dalej bez przerwy powracały poprzednie zagadnienia, dzięki czemu nie zapomniałem ich aż do matury. Doskonale przygotowane materiały mogą zastąpić repetytorium, co jest bardzo przydatne do szybkiej powtórki. Zajęcia polecam osobom, które nie są pewne czego nie wiedzą oraz tym, którzy mają duże braki z poprzednich lat.”

Opinia Filipa (9. września 2018r.)

„Od września uczęszczałem na indywidualne zajęcia przez skype prowadzone przez Pana Tomka. Dobre rozplanowanie powtórki materiału oraz jego profesjonalne podejście pozwoliły mi uzyskać wysoki wynik z matury z chemii (87%) i dostać się na kieruek lekarski na Gdański Uniwersytet Medyczny. Pan Tomasz nie tylko niezwykle poważnie podchodził do zajęć i uważnie omawiał wszystkie tematy, ale również robił to w bardzo ciekawy sposób, dzięki któremu nauka chemii, pomimo tego że niektórym może wydawać się nudna i monotonna, była ciekawa i doprawdy zajmująca. Pomimo tego, że nigdy nie spotkaliśmy się na żywo, Pan Tomasz doskonale przedstawiał mi wszystkie ważne doświadczenia linkując filmiki i artykuły w internecie. Co do formatu zajęć, również nie mogę mieć nic do zarzucenia. Zajęcia prowadzone przez skype mogły się na początku wydawać dużą niewiadomą, ale zdecydowanie mi się to opłaciło. Podczas zajęć Pan Tomasz korzystał z touchpada do pisania, dzięki czemu zajęcia przechodziły niezwykle sprawnie i można było się poczuć jak w klasie na lekcji. Co więcej, zaoszczędziłem dużo czasu dzięki temu, że nie byłem zmuszony dodatkowo dojeżdżać na moje korepetycje. Po zakończeniu powtórki materiału (przy regularnym uczęszczaniu na zajęcia raz w tygodniu nastąpiło to w lutym) zaczęliśmy rozwiązywać arkusze maturalne, stopniowo zwiększając ich trudność (zaczynając na arkuszach z Operonu, kończąc na arkuszach Pana Tutora). Nie byłem zmuszony kupować żadnych dodatkowych zbiorów zadań, gdyż wszystkie udostępniał mi Pan Tomasz, tak samo jak notatki do których miałem łatwy dostęp w każdej chwili przez dysk google. Pod koniec przygotowań do matury dane mi było rozwiązać 5 autorskich arkuszy Pana Tomasza i chociaż nie ukrywam, że poziom ich trudności był niezwykle wysoki, nauczyły mnie wiele i niektóre zagadnienia w nich zawarte powtórzyły się na właściwej maturze! Jestem za to rzetelne przygotowanie mnie do matury niezwykle wdzięczny i ów zajęcia serdecznie polecam wszystkim, którzy mierzą w uzyskanie wysokiego wyniku na maturze z chemii.”

Opinia Kornelii (20. kwietnia 2018r.)

„Na korepetycje do Pana Tomka zapisałam się mając właściwie znikoma wiedzę chemiczna, ponieważ po oficjalnej maturze jestem już 3 lata jednak nie zdawałam chemii. Chemia była dla mnie czymś co wydawało się nie mieć najmniejszego sensu. Już po pierwszych zajęciach z Panem Tomkiem okazało się, że jest zupełnie inaczej. Kluczem do jej zrozumienia jest po prostu nauka od podstaw tak jak to się właśnie odbywa na zajęciach. Kurs prowadzony jest online, początkowo byłam do tego sceptycznie nastawiona jednak okazało się, że to naprawdę świetna sprawa, ponieważ nie tracimy czasu na dojazd, a każde nagranie jest zapisywane i możemy do niego wracać kiedy tylko chcemy. Pan Tomek tłumaczy każde zagadnienie od podstaw oraz tak, aby nie była to nauka na pamięć a po prostu zrozumienie tematu. Na każdych zajęciach najpierw zajmujemy się teoria natomiast później rozwiązujemy zadania, nie brakuje też oczywiście czasu na zadawanie pytań. Jedna z większych zalet kursu jest jego poziom organizacji. Już na samym początku kursu dostajemy cały harmonogram zajęć więc możemy zaplanować nasze przygotowania do matury. Do każdej lekcji jest dołączany również plik w którym znajduje się teoria oraz zadania wyjaśniane na zajęciach a także zadania do przerobienia jako praca domowa. Dodatkowo dostajemy również tzw. Wąż maturalny jest to tabela z wykazem dni do matury na którym mamy zaznaczać liczbę zadań które przerobiliśmy danego dnia- jest to świetna motywacja i zobrazowanie tego, jak wygląda nasze przygotowanie do matury. Pan Tomek również przekazuje naprawdę genialne metody graficzne czy słowne do zapamiętywania pojęć lub reguł których po prostu trzeba nauczyć się na pamięć.
Więc jeśli szukasz korepetytora, który jest w 100-u % zaangażowany w to co robi i zależy mu żeby przekazać wiedzę w taki sposób aby każdy mógł ją zrozumieć to myślę ze nie można trafić na lepsza osobę niż Pan Tomasz Kruk.”

Opinia Julii (7. kwietnia 2018r.)

„Chodzę na zajęcia z chemii od paru miesięcy i nareszcie muszę przyznać, że jestem usatysfakcjonowana. Pomimo tego, że jestem w klasie biologiczno- chemicznej, w szkole lekcje chemii nie zawsze są dla mnie zrozumiałe ze względu na zbyt dużą ilość nowo poznanego materiału w szybkim tempie oraz ze względu na sporą liczbę uczniów. Na zajęciach u Pana Tomka także poznaje się nowe zagadnienia lub powtarza to, co kiedyś było w szkole w krótkim czasie, jednak w zupełnie inny, skuteczny sposób. Dokładny plan nauki, kartki z teorią (którą wreszcie da się w pełni zrozumieć!), masa propozycji zadań autorskich i nie tylko- to właśnie to, czego my, zdający maturę z chemii, potrzebujemy i znajdziemy właśnie na korepetycjach Pana Tomka. Na lekcje chodzę również wraz z 3 znajomymi z klasy, co może niektórym wydawać się niezbyt dobrym pomysłem…Nic bardziej mylnego! Wspólna praca, swoboda i rezultaty dają nam ogromną satysfakcję, dzięki czemu jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Dodatkowo w nauce bardzo pomagają wprowadzone innowacje. Na początku każdej lekcji korepetytor włącza nagrywanie, a następnie udostępnia je uczniowi, dzięki czemu można powtórzyć dany materiał w każdej chwili. Rewelacyjnym pomysłem jest też udostępnianie na telewizorze wpisywanych przez korepetytora treści na laptopie, co ułatwia zrozumienie zagadnienia i sprawność zajęć. Muszę również dodać, że na takich zajęciach nie da się nudzić! Pan Tomasz zawsze dba o to, aby lekcja przebiegła w miłej atmosferze, proponuje herbatę, pyta, czy jakieś zadania sprawiają trudność i zawsze stara się pomóc dokładnie wszystko zrozumieć, a do tego przedstawia różne, łatwe metody nauki oraz mówi wiele interesujących ciekawostek. Przez takie drobnostki każdy, nawet oporny uczeń, może polubić chemię, a przez to bardzo dobrze przygotowywać się do matury. Usatysfakcjonowana? Mało powiedziane! Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na Pana Tomka i serdecznie polecam wszystkim te korepetycje.”

Julia po półtorarocznym przygotowaniu do matury udzieliła również opinii głosowej na temat zajęć (4. lutego 2019r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć jestem Julia i chodzę do klasy maturalnej. Do Pana Tomka zapisałam się wraz z trójką moich znajomych z drugiej klasie liceum, pomimo tego, że jesteśmy w klasie biologiczno-chemicznej, w szkole lekcje chemii nie zawsze są dla nas zrozumiałe ze względu na dużą ilość nowopoznanego materiału w szybkim tempie oraz ze względu na dużą liczbę uczniów. Ponad rok temu zobaczyliśmy ofertę pana Tomka na stronie e-korepetycje i stwierdziliśmy, że jeżeli chcemy działać to właśnie z nim. Na początku  nie byliśmy przekonani, czy zajęcia we czwórkę będą skuteczne, jednak okazało się to być świetnym pomysłem, w końcu będąc w grupie możemy pomagać sobie w rozwiązywaniu zadań i wzajemnie się motywować. Nasze pierwsze zajęcia były prowadzone u korepetytora przez pół roku. Dokładny plan nauki, kartki z teorią, masa zadań autorskich i nie tylko sprawiły że na korepetycje chodziliśmy z przyjemnością, a nauka chemii wydawała się coraz prostsza. W klasie maturalnej, z uwagi braku czasu na dojazd, zaczęliśmy współpracę z panem Tomkiem przez internet. Niektórym może wydawać się, że nic się nie wyciągnie z takich lekcji, ale nic bardziej mylnego! Na zajęciach pan Tomek zaprasza nas do webinaru, gdzie możemy go widzieć, słyszeć, zobaczyć jego udostępniony ekran, czyli tak zwaną wirtualną tablicę oraz możemy również udzielać się na grupowym czacie. Wbrew pozorom, zajęcia online mogą być naprawdę na dobrym poziomie – wcale nie muszą być gorsze od tych na żywo. U pana Tomka to się z pewnością sprawdza. Świetnym pomysłem jest również nagrywanie zajęć – każdy kto nie jest w stanie być w dany dzień może odtworzyć całą lekcję innym razem. To jest także bardzo pomocne przy powtórkach przed samą maturą. Dzięki dokładnie rozpisanym zajęciom udało nam się przerobić całą podstawę programową w niecały rok! I przez to teraz możemy skupić się na powtórkach i próbnych maturach. Na korepetycjach dużą zaletą jest to, że po oddaniu próbnych matur pan Tomek dokładnie je sprawdza i omawia. Możemy również skorzystać z Symulacji matur, które przygotowują nas jeszcze lepiej. Nasz korepetytor jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Zawsze potrafi nam wszystko dobrze wyjaśnić, podaje nam dużo chemicznych ciekawostek, pomaga w rozwiązywaniu bardzo trudnych zadań i zawsze dba o to, by atmosfera na zajęciach była bardzo dobra. Uważam, że zajęcia są warte swojej ceny i są naprawdę godne polecenia. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do matury z chemii, pan Tomasz jest idealnym korepetytorem dla Ciebie.”

Opinia Bartka (15. marca 2018r.)

„Zajęcia z Panem Tomaszem? Polecam
Do korepetycji podszedłem dużo spóźniony. Dzwoniłem do Pana Tomka w grudniu. Miały to być moje pierwsze korepetycje z chemii, a do matury zostało pół roku. Niestety nie było wtedy miejsc na zajęcia stacjonarne, została tylko forma korepetycji online. Początkowo byłem sceptyczny. Tak przez Internet? Około przerwy świątecznej wziąłem się ostro do pracy. Bardzo zmotywował mnie wąż maturalny wprowadzony przez Pana Tomka- trzeba w nim zapisywać codziennie ilość zrobionych zadań. Zmusza to bardzo dobrze do systematyczności, bo jak wiemy matura jedynym sposobem, by dobrze zdać maturę jest systematyczność. Nie da się takiej ilości materiału zrobić dzień przed.
Zajęcia składają się z 3 części. Pytania powtórkowe, które przypominają najważniejsze zagadnienia z poprzednich lekcji, część teoretyczna i zadania. Byłem zdziwiony jakością teorii. U mnie w szkole przerobienie jakiejś partii materiału trwało tydzień- dwa, a na lekcjach z Panem Tomaszem po dwóch godzinach umiałem wszystko. Praktycznie zajęcia zastąpiły mi lekcje w szkole. Dodatkowo po każdym webinarze dostajemy rozpiskę zadań z danego działu. Trzeba je przerobić, bo takie same nieraz trafiają się na maturach. Wśród tych zadań są zadania autorskie, które są na poziomie takich najtrudniejszych kos. Po przebrnięciu przez nie wiesz, że zrobisz każde zadanie na maturze.
Jeżeli chcesz dobrze napisać maturę, to jak najbardziej polecam te korepetycje. Pan Tomasz to pasjonat, to widać. Bardzo sobie to cenię, bo widać że on robi to co lubi, dzięki temu jakość zajęć jest tak wysoka. Za taką cenę nigdzie nie znajdziecie tak dobrych korepetycji. Widzę to po sobie- aktualnie wiedzą przewyższam kolegów, którzy mieli bardzo drogie zajęcia. Jeżeli masz chęć zdać chemię na co najmniej 80% i dostać się na wymarzone studia, to polecam Pana Tomasza Kruka. Zaryzykuję stwierdzenie, że nie znajdziesz nikogo lepszego.
Bartek”

Tuż przed maturą Bartek udzielił również opinii głosowej na temat zajęć (15. marca 2019r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć! Jestem Bartek. Jestem uczniem trzeciej klasy liceum i przygotowuję się do matury, którą mam za półtorej miesiąca. Jestem uczniem pana Tomka już od grudnia i chciałbym się podzielić z Tobą opinią na temat moich korepetycji, jakie one są i co mi one finalnie dały.

Decyzję odnośnie podjęcia zajęć z panem Tomkiem podjąłem w grudniu. Miały być to moje pierwsze korepetycje. Myślałam, że poradzę sobie, po prostu, z maturą, bez żadnych korków, no bo dosyć dobrze mi szła chemia, którą bardzo lubię, jestem takim pasjonatem. Prawie tak jak pan Tomek, [po] którym po prostu widać, że jest to jego pasja, jego hobby.

Chciałem początkowo zajęcia prowadzić w formie stacjonarnej, ale pan Tomek ma tylu chętnych, że po prostu nie było to możliwe, zwłaszcza, że chciałem zacząć zajęcia w grudniu (czyli to tak no nie za bardzo, gdyż wszyscy korepetytorzy są zajęci). Dlatego pan Tomek stworzył program dla takich osób jak ja. Zaczął robić webinary, czyli takie zajęcia przez Internet. Po prostu nagranie z lekcji, tylko, że my też możemy pisać do pana Tomka z pytaniami, czego nie rozumiemy. Pan Tomek jest bardzo wyrozumiały i bardzo jasno, szybko wytłumaczy nam jakieś zagadnienie. Można się pytać nawet odnośnie zagadnień, które były kiedyś. Coś tam sami robiliśmy na lekcji, nie zrozumieliśmy i pan Tomek to zawsze wyjaśni.

Jako, że webinary się zaczynały koło listopada, a ja zacząłem zajęcia koło grudnia, to miałem bardzo dużo materiału do nadrobienia. Jak zaczynałem swoje wejście, po prostu, w te zajęcia to była to już 19 lekcja. Musiałem to wszystko po prostu nadrobić. Był to bardzo duży ogrom pracy, ale widzę, że się to opłaciło, bo po prostu mam ten materiał dobrze zrobiony, dobrze powtórzony i w tym momencie, teraz, kiedy już robię tą finalną część, czyli arkusze maturalne, to po prostu widzę, że ta nauka popłaciła. I nawet nie tyle, co w szkole, co zajęcia z panem Tomkiem mi zastąpiły w ogóle lekcje.

Ich plusy to jest przede wszystkim to, że nie muszę nigdzie jeździć, nie muszę nigdzie wychodzić, nie tracę półtorej godziny na dojazd wszędzie, tylko po prostu odpalam komputer, dwie godzinki i jest zrobione. Do momentu aż dogoniłem z materiałem od pana Tomka szkołę, to po prostu nie miałem takiego porównania na bieżąco, aż do momentu, kiedy wyszedłem na zero. Zobaczyłem, że po prostu, materiał zrobiony z panem Tomkiem przez dwie godziny, to odpowiednik mojego tygodnia, dwóch tygodni w szkole. I zobaczyłem jak dużo czasu, po prostu, tracę na tych lekcjach u mnie w szkole. No bo de facto powinno się tam tego uczyć.

Bardzo podoba mi się w zajęciach z panem Tomkiem, ten po prostu poziom. Na początku pytania teoretyczne. Na początku to trochę lekceważyłem, ale zobaczyłem, że one naprawdę dają, że jak za pierwszym razem, drugim, usłyszałem jakąś informacje to po prostu to zapamiętałem.

Drugą częścią jest teoria, która jest wykładana według mnie bardzo dobrze. Tam jest po prostu wszystko, co jest potrzebne żeby zrozumieć te zależności, co się skąd bierze, żeby to po prostu spokojnie móc wytłumaczyć na maturze. Znajdują się też tam takie rzeczy na przykład, że pan Tomek się nas o coś nas pyta i my po prostu musimy napisać na czacie odpowiedź i on indywidualnie analizuje. Jest po prostu egzaminatorem i po prostu mówi: „To by przeszło, tutaj popraw, tutaj coś dopisz. Jest okej”. Ćwiczy tą u nas umiejętność, że czasami bywa tak, że niby coś tam wiesz, że niby wiesz to, ale masz dalej zero punktów, bo nie dopisałeś czegoś. W tym momencie pan Tomek ćwiczy z nami tą umiejętność, żeby takich głupich sytuacji już więcej nie było na maturze.

Kolejną częścią zajęć, która bardzo mi się podobała, były zadania. Część po prostu konferencji, to było czyste, suche rozwiązywanie zadań i uważam, że dało mi to bardzo dużo, gdyż te zajęcia pana Tomka były „przerąbanie” trudne, były naprawdę bardzo dużej trudności. Jeżeli się coś takiego zrobiło, nawet takie najtrudniejsze zadania, to takie „kosy”, które były na maturę, są po prostu do zrobienia, gdyż nie odbiegają one od poziomu. A jeżeli na maturze trafi się jakieś prostsze zadanie, to po prostu zrobimy je szybko, bez żadnych wahań, bez żadnych wątpliwości, po prostu przejdziemy dalej, do kolejnego zagadnienia.

Po każdych zajęciach dostawaliśmy rozpiskę zadań, które trzeba było zrobić. Znajdowały się tam zadanie z różnych zbiorów Koszmidery, Pazdro lub też zadania autorskie od pana Tomasza, gdzie po prostu były one tak zrobione, żeby wyćwiczyć te umiejętności na konkretnych przykładach.

Podsumowując moją już wypowiedź, to chciałbym powiedzieć, że pan Tomasz jest po prostu pasjonatem. Widać po nim, że robi to, co lubi, że sprawia mu to przyjemność i co najważniejsze dla nas – jest w tym dobry. Widzę swój „progres” odkąd zacząłem te zajęcia. Kiedyś osoby, które tyle siedziały nad tą chemią na drogich korepetycjach [tyle umiały]. Po prostu teraz widzę, że teraz nie odstaję od nich poziomem i widzę, że te zajęcia z panem Tomkiem dały mi bardzo dużo i naprawdę każdemu, kto jest chętny, waha się – polecam, gdyż w tej cenie nie znajdziecie nikogo lepszego.

Jeżeli chcesz wpisać się na listę sukcesów pana Tomka i być jednym z jego uczniów, masz dużo samozaparcia (bo to jest głównie Twoja praca), to naprawdę zachęcam Cię do wzięcia udziału w tych korepetycjach, bo pan Tomek pozwoli Ci osiągnąć sukces na maturze i dostanie się na wymarzone studia, czego chyba każdy chce.

Dzięki, cześć!”

Po maturze skontaktowałem się z Bartkiem – napisał maturę z chemii 2018 na 92% (centyl 99) o czym mówi poniżej

Transkrypt wypowiedzi

„Cześć, jestem Bartek, w tym roku pisałem po raz pierwszy maturę rozszerzoną z chemii i jako jedyny przygotowywał mnie do niej pan Tomasz Kruk. Uzyskałem z niej 92% i teraz studiuję informatykę.”

Opinia Przemka (28. lutego 2018r.)

„Mam na imię Przemek i w szkole średniej uczę się na profilu biologiczno-chemicznym. Szczególnie zależało mi na odpowiednich korepetycjach z chemii, ponieważ miałem z nią wielki problem. Jak się okazało, wspomniany problem z lekcji na lekcji u Pana Tomasza staje się coraz mniejszy.
Uczęszczam na lekcje chemii do Pana Tomasza od trzech miesięcy. Wybrałem dość nietypową formę korepetycji, gdyż chodzę na zajęcia grupowe wraz z trzema innymi osobami. Nie był to dla Pana Tomka żaden problem. Zostało dla nas zorganizowane odpowiednie, wygodne miejsce przy stole, nie jest ciasno i bardzo miły jest fakt, że każdy z nas może umilić sobie lekcje kubkiem ciepłej herbaty. Na każdej lekcji otrzymujemy odpowiednie, autorskie materiały, a dzięki nagraniom z lekcji niczego ważnego nie jesteśmy w stanie przeoczyć. Plusem lekcji w grupie u Pana Tomasza jest również fakt, że możemy uczyć się na naszych błędach. Nie boimy się pytać. Pan Tomek to bardzo otwarta i przede wszystkim, co było dla mnie bardzo ważne, nie wywierająca presji osoba, która odpowiada na każde zadane pytanie. Czas lekcji jest, na tyle ile można sobie na to pozwolić, elastyczny. Pan Tomasz nie kończy lekcji w połowie zdania, zawsze wszystko stara się wytłumaczyć do końca danego tematu. Stara się zarazić nas miłością do chemii, wspomina o różnych ciekawostkach ze świata tego przedmiotu oraz pożycza nam czasopisma związane z tym tematem.
Lekcje tłumaczone są w sposób jasny i prosty. Moim zdaniem, Pan Tomasz to korepetytor idealny dla każdego. Niezależnie od tego, czy ktoś jest w gimnazjum, liceum, czy jest dobry z chemii, czy nie, Pan Tomek dostosuje się do konkretnej osoby i ułoży dla niej indywidualny plan nauki. Sprawdza się to również na lekcjach grupowych, czego przykładem jest moja osoba.
Polecam!”

Opinia Mileny (24. lutego 2018r.)

„Na korepetycje u Pana Tomka uczęszczam od trzech miesięcy i muszę przyznać, że od tego czasu na lekcjach chemii w szkole czuję się dużo pewniej ze swoją wiedzą. Szukając korepetycji liczyłam dokładnie na to, co oferuje pan Tomasz – rzeczowe, prowadzone w przyjaznej atmosferze zajęcia, z których dużo wyniosę. Już po pierwszych zajęciach byłam przekonana, że wybór właśnie tych korepetycji był dobrą decyzją. Muszę zaznaczyć, że forma korepetycji z jakiej korzystam jest może trochę nietypowa – chodzę na zajęcia z trzema innymi osobami z klasy. W niczym jednak to nie przeszkadza – wręcz przeciwnie, możemy uczyć się nawzajem na naszych błędach. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, po prostu pytamy i pan Tomek zawsze udziela satysfakcjonującej odpowiedzi, która rozwiewa nasze wątpliwości. Jeżeli jednak nadal nie jesteśmy pewni, czy dobrze coś zrozumieliśmy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napisać do pana Tomka, który zawsze przypomina, żebyśmy pisali do niego, jeżeli mamy problem z jakimś zagadnieniem lub zadaniem. Bardzo dużą zaletą tych zajęć jest fakt ich nagrywania. Później pan Tomasz udostępnia nam nagranie, dzięki czemu możemy jeszcze raz „uczestniczyć” w lekcji i przypomnieć sobie wszystkie ważne informacje. Bardzo miłe jest również to, że pan Tomek częstuje nas herbatą. Od razu przyjemniej się uczy! Autorskie materiały, które dostajemy na każdych zajęciach są bardzo przydatne i pomagają w zrozumieniu konkretnych zagadnień. Czas trwania zajęć jest dość elastyczny, co bardzo mi pasuje. Ponadto pan Tomek nigdy nie kończy zajęć dokładnie po skończonej godzinie, jeżeli ma jeszcze coś ważnego do przekazania, albo widzi, że mamy jakieś trudności ze zrozumieniem tematu. Ponadto zna mnóstwo ciekawostek, które uatrakcyjniają zajęcia i pomagają zapamiętać wiele zagadnień. Po trzech miesiącach zajęć jestem z nich bardzo zadowolona i czuję, że dzięki nim mam szansę na dobrze napisaną maturę w przyszłym roku! Polecam wszystkim!”

Opinia Marysi (24. lutego 2018r.)

„Mam na imię Marysia i chodzę do liceum o profilu z roższerzoną biologią i chemią. Na korepetycje do Pana Tomka chodzę już od kilku miesięcy. Uczęszczam na zajęcia w 4 osobowej grupie. Jest to super sposób na naukę. Gdy uczy się w grupie ma się większą motywacje do pracy i jest z kim porównać wynki w zadaniach. Na pierwszych zajęciach każdy z nas dostał plan pracy rozpisany już do matury. Na każdej lekcji dostajemy na kartkach wydrukowaną teorię i zadania z danego działu. Efekty widać już po pierwszej lekcji. Dawniej nie wiedziałam totalnie co dzieje się na lekcjach chemii w mojej szkole. Teraz wszytsko wydaje się prostrze i bardziej zrozumiałe. Lekcje przebiegają w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze. Na pierwszej lekcji gdy powiedziałam że zastanawiam się nad farmacją Pan Tomek pożyczył mi gazetkę dotyczącą tego tematu. Myślę że niewielu korepetytorów co lekcje robi swoim uczniom zieloną herbatę (która nawiasem mówiąc jest pyszna). Największą jednak innowacją jest to że zajęcia są prowadzone przy pomocy telewizora na którego ekranie są wyświetlane zadania które w danej chwili robimy na lekcji i dzięki temu każdy dobrze widzi co zapisuje Pan Tomek. Gdyby tego było mało każde nasze spotkanie jest nagrywane więc zawsze w domu możemy odtworzyć sobie zajęcia i przypomnieć nowo poznane treści. Warto też wspomnieć o bardzo dobrej lokalizacji. Mieszkanie jest kilka kroków od przystanku. Plusem jest również to że wraz z wybiciem konkretnej godziny Pan Tomek nie kończy lekcji a kończy ją dopiero wtedy gdy wytłumaczy nam temat do końca. I cena jest całkiem przystępna a Pan Tomek perfekcyjny!
BARDZO BARDZO POLECAM!!!”

Opinia Pauliny (3. lutego 2018r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Opinia Kingi (7. grudnia 2017r.)

„Uczęszczałam kiedyś na dodatkowe zajęcia z chemii, ale z uwagi na słabe dojazdy, dużo czasu się marnowało, chciałam poszukać czegoś lepszego. Natchnęłam się na ogłoszenie Pana Tomka, które było napisane bardzo szczegółowo, a co najważniejsze był konkretny plan nauki i możliwość zajęć online, które przekonały mnie aby zadzwonić i spróbować.
Na pierwszych zajęciach panowała bardzo miła atmosfera, został przedstawiony plan nauki i rozwiane wszystkie moje wątpliwości dotyczące prowadzenia zajęć online.
Zajęcia bardzo mi się podobają, ponieważ widać pełne oddanie Pana Tomka w tym co robi, stara się, aby wszystko było na jak najwyższym poziomie, cały czas próbując udoskonalić swoje zajęcia, co bardzo je odróżnia od większości standardowych lekcji. Zawsze dostaję notatki i listę zadań , które pozwalają opanować materiał z strony teoretycznej jak i praktycznej, a w sprawie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości Pan Tomek służy pomocą, tłumacząc w sposób jasny i przejrzysty, dodając różne ciekawostki, które pomagają zapamiętać trudniejsze zagadnienia i uczynić lekcje jeszcze bardziej ciekawszą, chociaż i tak nie da się na nich nudzić. Możliwość stałego kontaktu przez email i przesyłanie na niego różnych eksperymentów ze strony Pana Tomka jest kolejnym plusem.
Uważam, że Pan Tomek jest idealną osobą, która może przy naszej systematycznej pracy doprowadzić nas do wymarzonego wyniku na maturze, więc jeśli szukacie kogoś kto pomoże wam spełnić marzenia, dobrze trafiliście. Serdecznie polecam! :)”

Opinia Zuzanny (30. listopada 2017r.)

„Przez cały sierpień szukałam nauczyciela chemii z myślą poprawy mojego wyniku z matury. Gdy przeczytałam ogłoszenie Tomasza byłam na 70% pewna, że trafiłam na odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku. Po spotkaniu organizacyjnym te 70 % urosło do 100%. Co mnie przyciągnęło do podjęcia współpracy z Tomaszem ? Przyciągnął mnie plan rozpisanej nauki, który jest napisany w ogłoszeniu. Szukałam właśnie kogoś kto pomoże mi uporządkować dotychczas zdobytą wiedzę i uzupełnić braki. Z Tomaszem pracuję od września i na pierwszych zajęciach wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie chodzi mi o stopień przygotowania do zajęć w aspekcie materiałów jak i wiedzy, którą mi przekazał. Materiały takie jak notatki do danych tematów, arkusze maturalne zapewnia Tomasz. Notatki są esencją z danego tematu opracowaną przez nauczyciela. Na zajęciach panuję miła atmosfera, jeśli się czegoś nie wie, bądź nie pamięta jest to przypominane według mnie w najlepszej formie czyli dawania wskazówek, a nie prostego „wyłożenia odpowiedzi na tacy”. Poziom przygotowania utrzymywany jest na stałym bardzo wysokim poziomie. Dzięki tej współpracy nauczyłam się lepiej organizować czas, polubiłam chemię i nareszcie nie mam pecha gdy liczę pH :D. Podsumowując zajęcia u Tomasza to świetny wybór jeśli chodzi o przygotowanie do matury z chemii.”

Tuż po napisaniu matury Zuza udzieliła również opinii głosowej na temat zajęć (16. maja 2018r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć, mam na imię Zuza i do Tomka zgłosiłam się w celu nauki chemii do poprawy matury, którą pisałam w 2017r. Lekcje indywidualne zaczęliśmy we wrześniu i o Tomku dowiedziałam się przez portal e-korepetycje.pl, gdzie moją uwagę zwróciło jego ogłoszenie, ponieważ miał rozpisany plan powtórek materiału do matury i bardzo mi się to spodobało.

Na lekcjach indywidualnych Tomek zawsze dawał mi notatki, które sam sporządzał na komputerze i je drukował, i gdzie przeznaczał również specjalne miejsce na uzupełnienie przeze mnie jakiś charakterystycznych reakcji chemicznych lub zaprojektowanie doświadczenia, albo rozwiązanie przykładowego zadania w danym temacie. Dzięki temu angażował moją uwagę w 100% przez 1,5 godziny. I naprawdę taki czas został dobrze przepracowany i można było dobrze zrozumieć dany materiał.

Spotykaliśmy się raz w tygodniu po 1,5 godziny. Taki odstęp czasu również uważam, że jest dobry, ponieważ pozwalał mi na opanowanie materiału przez ten tydzień od jednych zajęć do drugich zajęć w 100%. Mogłam przyjść na lekcje przygotowania.

Jeśli podczas moich rozwiązywań zadań w domu spotkałam się z jakąś trudnością, Tomek udzielił mi odpowiedzi i mogłam się do niego zgłosić, czy to poprzez SMS-a, czy maila. Mogłam do niego również zadzwonić, jak i po prostu zadać to pytanie na kolejnych lekcjach i uzyskiwałam odpowiedź, a również dostawałam jakieś dodatkowe przykłady, który polegały na rozważeniu właśnie tego problematycznego działu.

Też bardzo fajną opcją, którą Tomek organizuje dla swoich uczniów są konferencje. Spotykaliśmy się po 2 godziny, przez 4 dni pod rząd i tam na bieżąco Tomek rozwiązywał swój zestaw zadań, który napisał, i tłumaczył te rozwiązania. Dzięki temu i my też mogliśmy zadawać pytania na bieżąco jeśli ktoś czegoś nie rozumiał. Lub też zadawał nam pytania jeśli były to np. prawda/fałsz i pisaliśmy w czacie swoje odpowiedzi, a później je rozważaliśmy. To bardzo dużo (mi przynajmniej) dawało, bo można było usystematyzować sobie wiedzę, którą zdobyło się z danego materiału i też pokazać gdzie jeszcze czegoś może się do końca nie umieć.

Też dość dużą sprawą, którą w tym roku Tomek zorganizował, były matury – symulacje maturalne. Symulacje maturalne dla osób, które były w Krakowie (lub mogły przyjechać do Krakowa) były pisane w sali, którą Tomek specjalnie wynajął dla nas, dla swoich uczniów. I takich matur było 5.       Te matury były stworzone przez Tomka oraz później również sprawdzane przez Tomka. Poziom matury jest naprawdę wysoki. Po pierwszej miałam ochotę wyjść i nie wrócić. Natomiast z kolejnymi, z pisaniem kolejnych matur, to dawało coraz większą satysfakcję, ponieważ było widać „progres”, jak i też to, że potrafiłam lepiej rozplanować sobie materiał matury przez te trzy godziny. I takie symulacje to jest naprawdę bardzo fajna sprawa. Nie należy się bać tych symulacji, które Tomek na pewno będzie przeprowadzał w kolejnych latach swojej działalności. Naprawdę one dość dużo dają- przynajmniej mi dały dość dużo. Uświadomiły czego jeszcze nie umiem, co muszę sobie powtórzyć, jakich związków chemicznych z klasy pierwszej (właśnie jakich minerałów) nie pamiętam i takiego samego, po prostu, obycia z czasem. Może z takim stresem maturalnym też trochę, bo nie ukrywam, że przed pierwszą maturą denerwowałam się.

Jeśli chodzi o spotkania z Tomkiem, były one systematycznie, oprócz jednego razu, kiedy Tomek był chory i po prostu zajęcia przełożyliśmy na inny termin. Tomek też dba o to, żeby zajęcia były punktualnie. Również, jeśli jakaś sprawa, jakiś dany temat się przedłuży, nie ma problemu żeby przedłużył zajęcia o 5-10 minut, żeby dokończyć po prostu dane zagadnienie. I naprawdę widząc jego poświęcenie, jak i to ile czasu poświęca swoim uczniom, naprawdę trzeba doceniać.

I cena, która jest za te zajęcia wydaje mi się, że jest bardzo adekwatna do jakości, do poziomu, do takiej całej oprawy, którą Tomek gwarantuje swojemu uczniowi. Jak i po prostu przekazanie dobrej wiedzy, bo trzeba przyznać, że Tomek ma dużą wiedzę. Czy to w postaci jakichś ciekawostek do zadań, czy stricte maturalną wiedzę. I naprawdę materiał umie dobrze wytłumaczyć.

Czy te zajęcia, czy rok współpracy z Tomkiem mnie przygotował do matury? Tak. Na pewno tak, ponieważ nie umiałam rok temu, gdy zgłaszałam się do Tomka, nie umiałam rozwiązywać jakichś najprostszych zadań. Teraz robię zadania, które są na pewno ponad przeciętną – właśnie takie jak Tomek zawiera w swojej maturze. Naprawdę fajnie przekazuje tą wiedzę.

Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna, zawsze można się pośmiać, również też dobrze się pracuje i tak jak już mówiłam – 1,5 godziny pracy z Tomkiem raz w tygodniu nie jest zmarnowanym czasem. To nie jest tylko teoretyczny wykład odnośnie chemii, tylko naprawdę można się wiele nauczyć.

Podsumowując – jeśli ktoś bierze lekcje u Tomka musi się liczyć z naprawdę dużą pracą. U Tomka nie da się nie pracować. Podsumowując – oprócz nauki chemii, jaką zdobyłam u Tomka, to też zdobyłam pracowitość i systematyczność. Taka systematyczność nie tylko przydaje się w nauce, ale przydaje się na co dzień w życiu.

Polecam serdecznie lekcje u Tomka. Czy to w postaci kursów maturalnych przez Internet, czy właśnie lekcji indywidualnych. Też apeluję do wszystkich jego przyszłych uczniów, którzy może wysłuchają to nagranie, że naprawdę nie trzeba się obawiać tych symulacji maturalnych. One wbrew pozorom dużo dają i naprawdę ogromnie polecam. Oceniam naszą roczną współpracę na bardzo dobrą i polecam serdecznie wszystkim uczniom. Czy jesteś aktualnie w pierwszej, drugiej, trzeciej klasie liceum, ale jeśli marzy Ci się wysoki wynik z matury z chemii to polecam zajęcia Tomka, są naprawdę fajnie, jak i też Tomek jest fajną osobą. Można z nim porozmawiać o jakiś ciekawych sprawach związanych czy to z medycyną, czy też z jakimiś lekami, czy po prostu z chemią.

Polecam serdecznie i bardzo dziękuję!”

Opinia Olgi (10. listopada 2017r.)

„Na korepetycje do Tomka chodzę od września tego roku z polecenia koleżanki. Już od pierwszych zajęć wiedziałam, że trafiłam na właściwą osobę do odpowiedniego przygotowania do matury. Tomek przedstawił mi plan wszystkich (!) zajęć, od września aż do matury, a także plan do wykonywania zadań w domu – czyli coś idealnego dla osoby, która ma problem z organizacją czasu i motywacją do nauki.

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Na każdych zajęcia dostaję od Tomka kilkustronne notatki na dany temat, które moim zdaniem są ogromnym ułatwieniem – jest na nich każda istotna informacja, wszystko jest czytelne i uporządkowane, co sprawia, że jeśli czegoś nie pamiętasz, możesz szybko sięgnąć do notatek i łatwo odnaleźć potrzebną informację.
Każde zajęcia motywują do powtarzania i utrwalania przerobionego materiału, ale nie czuję się na nich stresu albo nieprzyjemnej atmosfery. Zajęcia są pozbawione sztampy i niepotrzebnego dystansu pomiędzy nauczycielem i uczeniem, co sprawia, że nie boisz się o nic pytać i tak jak pisałam wyżej po prostu nie odczuwasz zbędnego stresu.
Każda lekcja pobudza do myślenia, nie ma opcji na chwilowe wyłączenie się czy utratę koncentracji.

Dużym ułatwieniem są też mnemotechniki i kolorowe karteczki, które Tomek dodaje do notatek, aby ułatwić zapamiętanie, np.: ważnego wzoru.

Jeśli czegoś nie umiesz, nie rozumiesz, nie powtórzyłeś, Tomek nie denerwuje się tylko spokojnie i dokładnie tłumaczy wszystko jeszcze raz.

Dodatkowym smaczkiem każdych zajęć są ciekawostki, których Tomek zna całkiem sporo!:)))

Generalnie to mam nadzieję, że nasza współpraca do końca będzie wyglądać tak jak do tej pory. Jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie POLECAM!”

Opinia Dominiki (9. listopada 2017r.)

„Chodzę na korepetycje do Pana Tomasza od września. I mogę go szczerze polecić wszystkim, którym brakuje systematyczności lub mają problem z niektórymi tematami. Ja sama przygotowuje się do poprawy zeszłorocznej matury z chemii i mimo, że moja wiedza nie jest w najgorszym stanie (uzyskałam 65%) to właściwie na każdych zajęciach dowiaduje się czegoś nowego, a także dzięki notatkom przygotowanym przez Pana Tomasza mam pewność, że w nauce teorii niczego ważnego nie pominę, a jak pokazała matura 2017 z chemii teoria jest też bardzo ważna i trzeba ją mieć w przysłowiowym małym palcu. Każda osoba ucząca się chemii ma jakieś tematy w których czuje się mniej pewnie, nie do końca je rozumie a zadania sprawiają trudność, Pan Tomasz sprawi, że wszystko stanie się banalne, ponieważ potrafi w sposób prosty i zrozumiały przedstawić każde zagadnienie. Ja sama należę do osób ambitnych i lubię przerobić zadania nie tylko z tych zadanych przez Pana Tomasza ale też z różnych innych zbiorków, które posiadam w domu i co jest dla mnie bardzo ważne Pan Tomasz w razie problemów pomoże mi z KAŻDYM zadaniem nawet jeżeli widzi go pierwszy raz w życiu, uważam że to świadczy o jego kompetencji i szerokiej wiedzy. Serdecznie polecam! Na pewno wystawię jeszcze opinię po maturze by pochwalić się wynikiem i pokazać, że korepetycje u Pana Tomasza+systematyczna praca=sukces :)”

Opinia Joanny (31. października 2017r.)

„Na początku października tego roku rozpoczęłam korepetycje online u pana Tomasza, aby przygotować się do poprawy matury za rok. Było to strzałem w dziesiątkę. Na pierwszej lekcji dostałam rozpiskę zajęć, która pozwala nam się w 100% zorganizować. Każdy temat jest szczegółowo omawiany. Dostaję materiały na każde lekcje. Na wszelkie pytania pan Tomasz chętnie odpowiada i gdy czegoś nie rozumiem tłumaczy na wiele sposobów. Dzięki tym korepetycjom wszystko jest dla mnie jasne i zrozumiałe. Podczas zajęć pan Tomasz mówi o ciekawostkach, które pozwalają mi lepiej zapamiętać dany temat. Zawsze po danej lekcji jest duża ilość zadań, dzięki której mogę bez problemu ćwiczyć to czego się nauczyłam. Bardzo podoba mi się pomysł z tzw. listą kontrolną, na której zaznaczam, ile dziennie zrobiłam zadań. Dzięki niej jestem bardziej zorganizowana oraz zmotywowana. Podczas zajęć panuje bardzo miła atmosfera, która sprzyja nauce. Gdy czegoś nie rozumiem pan Tomasz wyjaśnia to na spokojnie, bez żadnego stresu czy krzyków. Nie wstydzę się zapytać nawet o totalną głupotę. Dodatkowym plusem jest także wiele zniżek za zajęcia. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do korepetycji w formie online, ale zajęcia z panem Tomaszem rozwiały wszystkie moje obawy. Pan Tomasz posiada tablicę w formie elektronicznej, na której tłumaczy mi wszelkie zadania oraz teorię. Z czystym sumieniem mogę polecić zajęcia u pana Tomasza. Nie żałuję, że zdecydowałam się akurat na tego korepetytora. Wiem, że do matury w maju 2018 będę solidnie przygotowana. I wiem, że Ty też jeżeli zdecydujesz się na zajęcia u pana Tomasza.
Jeszcze raz serdecznie polecam”

Asia nagrała również opinię głosową na temat naszych zajęć online (2. grudnia 2017r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć, jestem Asia. W tym roku, czyli w 2017 ukończyłam szkołę. Chodziłam do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Zdałam maturę, ale niestety mój wynik nie był na tyle wysoki, żebym dostała się na studia, które mnie interesują. Wiedziałam, że sama na własną rękę, nie przygotuję się dobrze do poprawy matury, dlatego zdecydowałam się na korepetycje. W tym przypadku są to korepetycje w formie online.

Lekcje u pana Tomka poleciła mi koleżanka. Bez większych wątpliwości, czy obaw napisałam z zapytaniem, czy ma jeszcze wolne miejsca. Wspomnę, że był już koniec września. Na szczęście udało się.

Pierwsza lekcja była lekcją organizacyjną i trwała 30 minut. Na niej dowiedziałam się jak będą wyglądać zajęcia. Dostałam harmonogram z wypisanymi wszystkimi zajęciami. Z racji tego, że zaczęłam później, musiałam nadgonić z materiałem.  Lekcje wtedy miałam średnio dwa razy w tygodniu, po 1,5 godziny. Teraz zazwyczaj mam tylko raz.

Na każde zajęcia drukuję sobie materiały, solidnie przygotowane przez pana Tomka. Są one potem dokładnie omawiane podczas zajęć. Dodatkowo, do każdego tematu dołączone są zadania autorskie. Ogólnie tych zadań jest bardzo dużo. Pan Tomek mówi abym robiła przynajmniej 10 zadań dziennie, żebym dużo ćwiczyła, bo samym patrzeniem i słuchaniem się nie nauczę.

Na początku każdej lekcji jest czas na pytania dotyczące poprzedniego tematu. Gdy czegoś nie rozumiem, albo po prostu nie potrafię zrobić – nie wstydzę się zapytać. Mogę śmiało pytać nawet o totalną głupotę. Pan Tomek potrafi wytłumaczyć daną rzecz nawet na kilka sposobów, tak, że wszystko staje się jasne.

Na początku współpracy z panem Tomkiem, dostałam także listę kontrolną, czyli tak zwany „wąż maturalny”. Na tej liście zaznaczam ile dziennie zrobiłam zadań, a potem robię podsumowanie z danego tygodnia. Uważam, że to dobry pomysł, aby być bardziej zorganizowanym i dzięki temu jestem bardziej zmotywowana do robienia zadań.

Pan Tomek zawsze pilnuje terminów, nigdy się nie spóźnia na lekcje, i jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, że pan Tomek odwołał zajęcia. Gdy mi dany termin nie pasuje, bez problemu zajęcia możemy przełożyć na inny dzień.

Uważam, że zajęcia są warte swojej ceny, ponieważ wiem, że przygotują mnie bardzo dobrze do poprawy matury. To, co na lekcjach w szkole było dla mnie „czarną magią”, teraz jest dla mnie proste i jasne, a wszystko to dzięki tym korepetycjom.

Dodatkowo plusem jest także wiele zniżek za zajęcia. Przykładowo, jeżeli zapłacę za cały miesiąc do 10 dnia miesiąca, dostanę rabat.

Polecam każdemu zajęcia u Pana Tomka, są naprawdę super. Panuje na nich przyjemna i bezstresowa atmosfera, i bardzo się cieszę, że trafiłam akurat na pana Tomka.”

Opinia Gosi (12. października 2017r.)

„Z myślą o poprawie mojego wyniku z matury zaczęłam w tym roku korepetycje u Tomka. Typowo moją motywacją było dostanie się na wymarzone studia. Zupełnie przypadkowo trafiłam na jego ogłoszenie i wydało mi się ono zupełnie inne od wszystkich. Już na pierwszym spotkaniu Tomek przedstawił mi dokładny plan przygotowań. Każdy temat i zadania są rozpisane przez niego blokami, tak by móc się bez stresu, sumiennie prowadzić przygotowania. Plan jest dokładny ale dostosowywany osobno do potrzeb każdego ucznia. Brzmiało to dość niewiarygodnie, ale system się sprawdza. Lekcje są ciekawe, świetnie przygotowane i pełne mnemotechnik ułatwiających zapamiętywanie nawet najtrudniejszych wzorów. To duży kontrast do tego jak chemię traktuje się w szkołach. Tutaj żadne tematy nie są trudne ani tajemnicze. Wszystko jest konkretnie i jasno wykładane. W ramach zajęć, dostajemy dostęp do wielu materiałów, arkuszy i zadań autorskich. Na początku każdej lekcji jest czas na pytania i rozwianie wszelkich wątpliwości co do zadań z poprzedniego działu. Później przechodzimy wprowadzenie do kolejnej lekcji i wspólnie z korepetytorem robimy typowe zadania z danego działu. Każde zajęcia dają mi konkretne wskazówki, na co zwrócić uwagę i czego się dokładniej nauczyć. Atmosfera jest naprawdę bezstresowa i zachęcająca do nauki. Mimo że uczęszczam na lekcje od niedawna już widzę różnice w moim rozumowaniu i postępy w rozwiązywaniu zadań. Myślę, że te zajęcia są naprawdę świetnym sposobem na maturę i serdecznie polecam Tomka jako korepetytora :)”

Gosia udzieliła również opinii głosowej na temat zajęć:

„- Aktualnie studiuję weterynarię, ale moim marzeniem zawsze były studia na lekarskim. W zeszłym roku napisałam maturę za nisko, więc zdecydowałam się poprawiać.
– Okej.
– Poszukiwałam korepetytora.
– A jaki był twój wynik poprzedni?
– 56%
– Dobra, i rozumiem, że dążymy do wyższego?
– Wyższego, jak się da!
– Okej, skąd się dowiedziałaś o moich zajęciach?
– Przeglądnęłam wszystkie strony z korepetytorami w Internecie i wszystkie opinie – był cały research. I na początku się zastanawiałam na temat ceny, czy nie jest za wysoka, ale po paru zajęciach stwierdziłam, że warto, i że jesteś lepszy od większości korepetytorów, u jakich byłam.
– Można powiedzieć, że po prostu na początku to była cena?
– No tak.
– Ale później jak się okazało jakość była większa i przewyższyła…?
– I przeważyła.
– Tak, czyli to było to. A jakie są trzy rzeczy, które dało ci się najlepiej …
– …nauczyć dzięki naszym zajęciom?
– Mhm.
– Dobra, na pewno poprawiłam obliczenia, bo wcześniej byłam w nich dość słaba, więc teraz już większość zadań robię prawidłowo. Co jeszcze… Dużo zapamiętałam takich drobnych rzeczy, typu kolory pierwiastków i takie małe szczegóły, na które wcześniej nie zwracałam uwagi. I lepiej rysuję doświadczenia, wszystko już w nich uwzględniam i dobrze opisuję.
– Okej.
– Forma zajęć jest dla mnie bardzo dobra. Najpierw omawiamy zadania z poprzednich zajęć, wszystko jest dobrze tłumaczone. Potem przechodzimy do aktualnej lekcji. Forma zajęć jest ciekawa, interesująca, dużo zapamiętuję.
– Dobrze.
– Mieliśmy zajęcia od sierpnia i przełożyłeś raz, więc jak dla mnie to jest bardzo mało. Inni korepetytorzy mi odwoływali zajęcia znacznie częściej, lub w ogóle zapominali, że byliśmy umówieni, więc potrafiłam stać przed drzwiami.
– Okej, a tutaj nie było tak źle.
– Tutaj nie było żadnej takiej sytuacji, więc jest super pod tym względem. Bardzo dobry jest kontakt korepetytora i nie odwołujesz zajęć.
– A no tak i dostaję dodatkowe materiały. Część to są ksera z zadań z różnych zbiorów, część to są zadania autorskie, autorskie matury, no i materiały z zajęć, notatki – też, które są oryginalne i autorskie oczywiście.

– Jak często się trzeba spotkać na zajęciach… No ja mam zajęcia raz w tygodniu, po 1,5 godziny. Według mnie to jest bardzo dobrze rozplanowane, bo ze wszystkim zdążamy, mniej więcej. Każdy materiał, co jest przewidziany na dany tydzień, jest przerobiony bez problemu. Jest czas na pytania, zadania, dodatkowe tłumaczenia, więc wszystko jest dobrze rozplanowane.
– Mhm, czyli ile tych godzin w sumie? Czyli możesz powiedzieć mniej więcej odkąd zaczęłaś?
– Podsumować… Zaczęłam pod koniec sierpnia, więc jak na razie 3 miesiące już pracujemy razem. To będzie nie wiem, 12 razy 1,5 godziny i już w sumie kończę materiał, jesteśmy przy końcu [chemii] organicznej.
– Okej. Czyli mamy tutaj już tą odpowiedź, że faktycznie ten materiał da się przerobić nawet w rok.
– Sprawnie i szybko.
– Sprawnie, szybko i przyjemnie i zostaje ten czas na..
– …zadania, matury.
– Tak, zadania, matury, te 10 tygodni ostatnie.
– Ogólnie uważam, że zajęcia są warte swojej ceny, tak jak wspomniałam na początku. To mnie trochę powstrzymywało, ale potem się przekonałam, że jakość przewyższa cenę. Cena ulega zmianie przez zniżki, na przykład za właśnie wstawianie opinii, które są również szczere – mimo wszystko.
– Gdyby cena na przykład wzrosła, nawet o parę procent… Znaczy znowu bym się zastanawiała, czy mnie na to wciąż stać, ale chyba bym zrozumiała dlaczego. Wszystkie materiały, kserówki, pożyczane książki są chyba tego warte.
– Uważam, że te zajęcia przygotują mnie do matury. Są prowadzone w taki sposób, że zapamiętuję łatwiej. Bardzo lubię taki tok nauczania. Wszystko jest dobrze zaplanowane, streszczone, materiały są od razu przygotowane, więc czuję się bardziej pewnie i spokojnie jak myślę o maturze, już mam mniejszy stres.

– Jeśli chodzi jeszcze o dodatkowo udostępniane materiały, to na YouTube są tzw. „Kruczki chemiczne”, czyli krótkie filmiki streszczające takie najważniejsze zagadnienia do matury. Są bardzo fajne, bo sobie łatwo mogę coś przypomnie – [na przykład] zadane zagadnienia. I są dobrze wytłumaczone.
– Tak samo są robione webinary z rozwiązywania zadań autorskich. Więc wszystko jest na żywo w zakątku domowym się zbieramy. I rozwiązujemy zadania wspólnie, zadając pytania. Wszystko jest dobrze wyjaśnione i sprawnie przeprowadzone, nawet wszystko dobrze działa technicznie, co mnie zaskoczyło.
– Czyli spodziewałaś się, że mogą być jakieś takie utrudnienia techniczne, typu, że np. wyrzuci konferencje w połowie…
– Tak! Właśnie spodziewałam się, że będą przerwy w dostępie Internetu, albo jakieś trzaskania na linii, ale wszystko jest w porządku.
– Nagrania z konferencji też są udostępniane prywatnie na YouTube, więc można przewijać do woli i przypominać sobie.”

Opinia Gosi (2. października 2017r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Gosia udzieliła również opinii głosowej na temat zajęć (grudzień 2017r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć! Chodzę do drugiej klasy liceum i pewnie tak jak wy marzę o dostaniu się na moje wymarzone studia. Pewnie wiesz jak to jest… Przychodzisz do nowej szkoły z różnymi planami i marzeniami. Tworzysz sobie wiele wyobrażeń, a potem to wszystko zderza się z rzeczywistością. Wszystko przestaje być kolorowe, a zamiast zachwytu, wzbudza tylko frustrację i niepotrzebny stres.

Tak właśnie było w moim przypadku z lekcjami chemii w moim liceum. Panował na nich całkowity chaos, w którym zupełnie się pogubiłam. Miałam wrażenie, że nie wynosiłam z lekcji nic. Jednak najgorszy był moment, kiedy po szkolnej lekcji otwierałam podręcznik, żeby powtórzyć to, co było w szkole, a wtedy okazywało się, że nie byłam w stanie nawet określić, jaki był temat przewodni przerobionej lekcji.

Czułam się z tym strasznie. Sytuacja ta nie mijała, wręcz z każdym miesiącem była coraz gorsza. Aż z czasem chemia stała się jedną z wielkich niewiadomych i moją wielką obawą. Wiedziałam, że nie poradzę sobie sama z tą sytuacją, a przecież mam swoje plany i nie może być tak, że sytuacja w szkole temu przeszkodzi. Wtedy postanowiłam poszukać pomocy i tak przeglądając kolejne strony internetowe, czytając kolejne opinie, trafiłam na pana Tomka.

Umówiłam się na pierwsze zajęcia, po których mój strach przed chemią nagle ustąpił. Jak to możliwe? Po prostu! Na tych spotkaniach otrzymałam całą listę zagadnień obowiązujących mnie do matury, którą będziemy realizować podczas zajęć. Obok tego była osobna lista zadań, które będę musiała przerobić, oraz zapis arkuszy maturalnych. Po prostu zaczęłam wiedzieć, co dokładnie będę musiała robić, by dobrze zdać maturę. Wiedziałam, czego mam się uczyć i zaczęłam powoli porządkować mój chemiczny chaos.

Od tego czasu, co tydzień chodzę na zajęcia do pana Tomka. Zajęcia te są zawsze bardzo dobrze przygotowane. Na każdych otrzymuję gotowe notatki i listę zadań, które powinnam przerobić na następną lekcję.

Ale chyba najbardziej w zajęciach prowadzonych przez pana Tomka podoba mi się to, że przedstawia on wszystkie chemiczne zagadnienia w bardzo przystępny sposób, z których zrozumieniem naprawdę nie mam problemu, a dodatkowe liczne porównania pomagają w zrozumieniu tematu.

Wszystkim zdecydowanym i jeszcze niezdecydowanym serdecznie polecam zajęcia z chemii u pana Tomka! A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości – to przyjdź na pierwsze zajęcia i sam zobacz, że chemia może być fajna.”

Opinia Weroniki (30. września 2017r.)

„Zajęcia online rozpoczęłam we wrześniu, aby przygotować się do poprawy matury w roku 2018. Na początku została przeprowadzona lekcja próbna podczas której Pan Tomasz omówił jak dane zajęcia będą wyglądać. Każde zajęcia są solidnie przygotowane. Na lekcji bardzo dokładnie jest omawiany temat i tłumaczony na wiele sposobów. Dzięki danej puli zadań mogę bez problemu ćwiczyć zadania. Bardzo dobrym pomysłem jest tzw lista kontrolna dzięki której jestem bardziej zorganizowana, wiem co i ile mam zrobić aby przygotować się. Przed każdą lekcją jest test diagnozujący, który sprawdza poziom wiedzy z poprzednich tematów. Atmosfera która panuje na lekcjach jest bardzo przyjazna, sprzyjająca nauce. Często do danych zagadnień Pan Tomasz dodaje różne ciekawostki, które ułatwiają zapamiętanie danego materiału. W razie kłopotów z zadaniami bez problemu można otrzymać pomoc u korepetytora. U Pana Tomasza widać ogromne zainteresowanie przedmiotem oraz ogromną wiedzę. Dodatkowo jest wiele zniżek dotyczących płatności za zajęcia, które są ogromnym plusem. Serdecznie polecam korepetycje u Pana Tomasza.”

Opinia Ani (27. września 2017r.)

„We wrześniu 2017r. rozpoczęłam korepetycje z Panem Tomaszem, aby przygotować się do poprawy matury w maju 2018r. Do współpracy z nim zachęcił mnie udostępniony przez niego harmonogram nauki. Uważam, że zrobiony jest naprawdę „z głową”- tematy ułożone są w logicznej kolejności, a czasu na zrozumienie i opanowanie oraz (co najważniejsze!) wytrenowanie w maturalnych zadaniach danej partii materiału jest odpowiednio dużo. Pan Tomasz każde zajęcia przygotowuje bardzo skrupulatnie, dzięki temu w 90 minut jestem w stanie od podstaw poznać i zrozumieć dany temat oraz rozwiązać kilka ważniejszych zadań. Wiedza podczas lekcji przekazywana jest bardzo rzetelnie, bez niedomówień i nieścisłości-świat chemii zaczyna się dla mnie wyłaniać z chaosu ;)Bardzo cenię sobie zestaw zadań, który dostaję do zrobienia po każdych zajęciach, gdyż są one dobrane tak, by przetrenować konkretne czynności, wymagane na maturze oraz by utrwalić przerabiany temat. Jeśli chodzi o rozwiązywanie zadań, muszę przyznać, że motywuje mnie lista kontrolna, która w chwilach wszechogarniającego lenistwa, pozwala odłożyć ulubioną książkę i sięgnąć po długopis i zbiór zadań. Niesamowicie przydatne są również materiały, opracowane przez Pana Tomasza, w których znajduje się wiedza teoretyczna z danej lekcji. Dzięki temu nie muszę tracić czasu na poszukiwanie wiedzy w stosach podręczników, czy czeluściach internetu, lecz mogę zająć się przyswajaniem wiedzy i rozwiązywaniem zadań.
Chociaż stosunkowo niedawno rozpoczęłam pracę z p. Tomaszem z czystym sercem mogę Ci go polecić jeśli przygotowujesz się do matury rozszerzonej z chemii, zależy Ci na dobrym wyniku, a w szukaniu odpowiedzi na chemiczne problemy nie zadowala Cię odpowiedź „bo tak jest” i chcesz zrozumieć zawiłości chemicznego świata te korepetycje są dla Ciebie!”

Opinia Mateusza (26. września 2017r.)

„Korepetycje z panem Tomkiem rozpocząłem z połową września br. w celu przygotowania do matury. Na szczęście trafiłem na osobę bardzo sumienną, pasjonującą się chemią co widać poprzez różne anegdoty i ciekawostki związane z tematami dopowiadane przez pana Tomka podczas zajęć. Bardzo dobrym motywatorem jest lista kontrolna, którą otrzymałem i która pomaga mi utrzymać pewien „reżim” w wykonywaniu zadań. Korepetytor daje też dużo zadań, w tym sporo własnego autorstwa oraz co dla mnie było ważne, bada wiedzę podczas każdych zadań, nie będąc jednocześnie bardzo surowym- na zajęciach panuje bardzo przyjemna atmosfera, która jeszcze bardziej motywuje do nauki. Cieszę się, że trafiłem na Pana Tomka, ponieważ jest to osoba, która była wstanie zmotywować nawet najbardziej leniwą osobę na biol-chemie, jaką byłem ja :)”

Opinia Zuzy (19. września 2017r.)

„W tym roku podjęłam decyzję poprawy matury z chemii. Zeszłoroczny wynik nie wystarczał na dostanie się na wymarzone studia. Zaczęcie korepetycji u Pana Tomasza było strzałem w dziesiątkę. Na pierwszym spotkaniu przedstawił listę , na której był rozpisany tydzień po tygodniu plan zajęc, który daje pewność , że zdążę przerobić wszystko do matury i nic nie zostanie pominięte . Na zajęciach omawiamy dane zagadnienie a następnie robimy zadania , które jak wiadomo są kluczem do zdania dobrze matury . Po zajęciach dostaję plik arkuszy i zadań do przerobienia. Trudniejsze zagadnienia są tłumaczone przez Tomka w taki sposób , że w ciągu 90 min potrafię zrozumiec materiał , którego przerobienie w domu zajęło by mi zdecydowanie wiecej czasu . Lista kontrolna , którą dostałam na samym początku spotkań jest świetnym motywatorem do systematycznej pracy . Na każdej lekcji panuje miła, bezstresowa atmosfera .Cena lekcji jest moim zdaniem bardzo przystępna , biorąc pod uwagę jakosc prowadzonych lekcji , jak i ilosc niezbędnych materiałów , które dostajemy od Pana Tomka. Jest również system zniżek , który według mnie również jest ciekawym pomysłem . Uważam , że osoby ,które są zdeterminowane i wykazują chęc zdobywania wiedzy powinny zainteresowac się tymi korepetycjami. Mam nadzieje , że z pomocą Tomka z marnych 70% wskoczy 100%. Gorąco polecam korepetycje u Pana Tomka .”

Opinia Weroniki (15. września 2017r.)

„W tym roku zaczęłam korepetycje z chemii z Tomkiem w celu przygotowania się do matury 2018. Już na pierwszym spotkaniu otrzymalam dokładny plan jakie tematy będziemy omawiać na poszczególnych zajęciach i ile arkuszy maturalnych razem przerobimy. Otrzymałam także tzw listę kontrolną, która bardzo motywuje do codziennego wykonywania zadań, przez co jestem lepiej zorganizowana. Na każdej lekcji otrzymuje materiały dotyczące omawianego zagadnienia oraz liste zadań do wykonania na dany tydzień. Przed każdą następną lekcją jest test diagnozujący, który sprawdza poziom wiedzy z poprzednich tematów. Na każdej lekcji panuje miła atmosfera. Tomek często opowiada różne ciekawostki, które ułatwiają zapamiętywanie, często też podsyła filmiki do rożnych zagadnień. Jeżeli coś jest dla mnie nie zrozumiałe stara się na rożne sposoby wytłumaczyć mi dane zagadnienie. Również dotyczy to rożnych zadań, z których rozwiązaniem miałam problem w domu. Tomek posiada ogromna wiedzę, a także widać ze bardzo fascynuje sie tym przedmiotem. Jeżeli chodzi o cenę za korepetycje to Tomek oferuje duzo ciekawych zniżek, przez co cena jest całkiem przystępna. Wszystkim zainteresowanym bardzo polecam tego korepetytora!”

Opinia Michała (27. sierpnia 2017r.)

„Korepetycje z panem Tomaszem rozpocząłem w grudniu 2016 roku. Dzięki jego pomocy udało mi się zdać egzamin z tego przedmiotu już w lutym 2017 roku, czyli po trzech miesiącach nauki.
W pierwszym okresie spotykałem się z nauczycielem 2 razy w tygodniu. Na pierwszej lekcji omawialiśmy dane zagadnienie, najczęściej pojedynczy rozdział, a na drugiej sprawdzaliśmy zadania wykonane przeze mnie w domu, lub pisaliśmy test, aby sprawdzić czego powinienem się jeszcze nauczyć. Kiedy miałem problemy z danym zagadnieniem pan Tomasz poświęcał mu nieco więcej czasu, oraz przekazywał mi materiały takie jak dodatkowe testy, zestawy ćwiczeń lub tabele przedstawiające określony problem. Dzięki temu wiedziałem nad czym powinienem jeszcze popracować, co ułatwiały mi dodatkowe materiały, zaprojektowane w przejrzysty i zrozumiały sposób.
Tłumaczenie poszczególnych tematów przez korepetytora było przejrzyste i zrozumiałe, a w razie wątpliwości uzyskiwałem dodatkowe wyjaśnienie. Tabelki i mapy myśli które otrzymywałem w ramach dodatkowych materiałów ułatwiały mi naukę i ukazywały problem z niemal wszystkich możliwych stron, przez co było mi go łatwiej zrozumieć.
Nauczyciel zasugerował mi także temat interesującego projektu doświadczalnego, który wykonałem w domu. Potem pokazałem go na lekcji i otrzymałem wskazówki co powinienem poprawić.
Dzięki zadaniom wykonanym na zajęciach, ćwiczeniom zadawanym do domu i materiałom dodatkowym, udało mi się uzyskać na egzaminie końcowym szóstkę.”

Opinia Kacpra (13. sierpnia 2017r.)

„W moim liceum z lekcji bardzo trudno jest się czegokolwiek nauczyć. Zapisałem się na lekcje do Pana Tomasza i już od początku byłem zachwycony. Lekcje od początku do końca zaplanowane, materiał na wszystkie lata już rozpisany. Pan tłumaczy trudniejsze zagadnienia bardzo obrazkowo, przez co każdy może je zrozumieć. Po każdej lekcji dostaje się także materiały przygotowane przez Pana by móc jeszcze w domu utrwalić wszystkie ważne informacje. Ja gorąco polecam lekcje.”

Podczas trzeciego roku współpracy Kacper udzielił również opinii głosowej na temat zajęć (2019r.)

Transkrypt opinii głosowej

  „Jest to już mój trzeci rok chodzenia na zajęcia do pana Tomka, więc w sumie już jestem pod koniec całego programu, właściwie na etapie już omawiania arkuszy maturalnych i rozwiązywania ich. Chodziłem, co prawda, właśnie od pierwszej klasy, ponieważ, no niestety, poziom chemii w mojej szkole jest bardzo, bardzo słaby. No i niestety bez korepetycji daleko się zajść nie da.

Szukałem jakiegoś odpowiedniego korepetytora i znalazłem pana Tomasza, akurat na stronie e-korepetycje. No i w sumie już z opisu wszystko wydawało mi się bardzo fajnie, no ale postanowiłem spróbować i przyjść na pierwszą, próbną lekcję. No i w sumie jakoś nie zaskoczyłem się, bo wszystko było tak jak w opisie i naprawdę, naprawdę mi się lekcje spodobały od samego początku.

Jedną z takich rzeczy, której się najlepiej jakby nauczyłem dzięki tym lekcjom, wydaje mi się, że jest właściwa umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych, które no nie są takie proste. I można znać całą podstawę, a jednak mieć problem z tymi zadaniami. Więc przez to jak, w sumie, dużo przerobiliśmy ich na zajęciach, wydaje mi się, że jest to właśnie umiejętność, którą zdobyłem, no a jest to jednak ważne na maturze, no bo ponieważ na tym się właśnie cała opiera ta matura – na rozwiązywaniu zadań. No, a tak jak mówię- w szkole przerabialiśmy tylko podręcznik, praktycznie nie poświęcając wcale czasu na te zadania.

               Też à propos współpracy w grupie (bo na początku miałem lekcje samemu, no i też rak sceptycznie podchodziłem do lekcji w grupie) – no bałem się że ja najmniej z tego wyciągnę, czy że będę zostawać w tyle. Ale na to też się pozytywnie zaskoczyłem. Tak szczerze, moim zdaniem jest to lepiej niż samemu, ponieważ jest to dodatkowa motywacja. Ponieważ zawsze chce się dążyć do tych lepszych osób w grupie albo nie chce się zostawać w tyle. No i w sumie też inne osoby czasem pomagają, czasem coś wytłumaczą. I serio mi się wydaje, ze to nie jest żaden problem. Czasem praca w grupie jest lepsza niż samemu, właśnie przez to, że właśnie ma się dodatkową motywację.

I nawet nieobecności nie są problemem, bo niektórzy się boję, że jeżeli raz nie przyjdą na zajęcia, bo będą chorzy to już będą mieć lekcje w plecy, czy coś. Ale akurat tak się składa, że wszystkie lekcje są nagrywane, a następnie udostępniane na stronie, więc nawet, jeżeli ktoś nie był na jednej lekcji, to potem ma dostęp do całego nagrania z tej lekcji i może wszystko sobie nadrobić bez żadnego problemu. Także będzie czuł się praktycznie jakby uczestniczył w tych lekcjach, łącznie z tym, że będą pytania zadawane przez innych. A nawet, jeżeli czegoś nie będzie wiedział, będzie miał jakieś pytania, to może zapytać na grupie, która jest, albo skontaktować się z Panem osobiście. Więc wydaje mi się, że to też nie jest żaden problem.

               Dodatkowe materiały… To tak, to muszę tutaj przyznać, że dodatkowych materiałów jest serio sporo. Nie dość, że są autorskie notatki Pana, które dostaje się wydrukowane po każdej lekcji, które można sobie przeczytać, wracać do nich w dowolnym momencie, to całą lekcję też ma się nagraną, właśnie na grupie i to w wersji takiej albo skróconej, no albo właśnie z tego jak się samemu było na zajęciach. Plus dodatkowe zadania autorskie Pana, albo listy zadań, które warto zrobić do danego tematu, bo są ważne. Więc naprawdę tych zadań dodatkowych jest bardzo dużo.

               Praca z arkuszami maturalnymi… No to też mi się to bardzo podoba. Zawsze dostajemy arkusze do domu, które mamy rozwiązać u siebie, następnie oddajemy je Panu i Pan ma tydzień na ocenę ich. Na następnych zajęciach je omawiamy od początku do końca. Jak mamy jakąś wątpliwość to jest ona omawiana, tak żebyśmy już umieli następnym razem zrobić takie zadania. I tych matur robi się naprawdę dużo, przez co – solidne przygotowanie. I sądzę, że wygląda to tak jak wyglądać powinno.

               Czy zajęcia są warte swojej ceny… Moim zdaniem jak najbardziej tak, ponieważ w sumie, jeżeli ktoś się zdecyduje na takie korepetycje, to najczęściej od wyniku z chemii zależy jego przyszłość, więc moim zdaniem warto zainwestować. Plus dodatkowo jest cała masa różnych udogodnień, że tak powiem, przez które można sobie tą cenę obniżyć. Choćby jest nagradzana systematyczna praca. Jest po prostu taka tabelka, taki „wąż”, gdzie za zrobioną jakąś tam część tych zadań, jest na przykład obniżona cena za każdym razem. Przez co to też dodatkowa motywacja, przez to, że jeżeli się robi coś systematycznie, jeżeli się cały czas pracuje, to ta cena jest cały czas niższa i niższa, przez co cena mówię – nie jest jakaś wysoka, moim zdaniem bardzo bardzo warta. W szczególności, że można ją sobie obniżyć.”

Opinia Oli (21. maja 2017r.)

„Po 1 klasie liceum zdecydowałam się zmienić profil z humanistycznego na bio-chem. Po przeczytaniu opinii o Tomku, zdecydowałam, że chcę, aby to właśnie on pomógł mi nadrobić półroczne zaległości z chemii i muszę przyznać, że była to moja najlepsza decyzja. Ilość materiału mnie przytłaczała, byłam załamana i stwierdziłam, że dwa miesiące wakacji to za mało, żeby to wszystko nadrobić, Tomek pokazał mi, że się myliłam, wytłumaczył mi wszystko w kilka godzin i bardzo zmotywował mnie do dalszej pracy. Sposób w jaki Tomasz przekazuje wiedzę jest bardzo przystępny, atmosfera na zajęciach jest miła. Tomek, mimo młodego wieku posiada ogromną wiedzę, jego autorskie materiały są genialne, bardzo mi pomogły, zawarte sa tam wszystkie ważne rzeczy i napisane sa bardzo prostym, przystępnym językiem. Bardzo polecam Tomka, jest bardzo sympatycznym i miłym człowiekiem, nauka u niego była przyjemnością. Jeżeli chcesz zrozumieć chemię to zapewniam Cię, że Tomasz to najlepszy wybór, gwarantuję, że wyciągnie Cię z każdej „chemicznej opresji”. :)”

Opinia Sandry (16. maja 2017r.)

„Jestem uczennicą drugiej klasy liceum i z Tomkiem pracuję od kilku miesięcy. Pomaga mi on zarówno w zrozumieniu bieżącego materiału, jak i w przygotowaniu do matury 2018. Z lekcji jestem bardzo zadowolona, bo nigdy wcześniej na trafiłam na nauczyciela z taką chęcią do nauczania i z tak dużą ilością materiałów. Na pierwszym spotkaniu Tomek przedstawia plan pracy, weryfikuje na które tematy trzeba poświęcić więcej czasu, a które tylko powtórzyć. Do tego daje mobilizującą do pracy ,,listę kontrolną” która jest pewnego rodzaju kalendarzem, gdzie zaznacza się ilość przerobionych w ciągu dnia zadań. Przyznaję bez bicia że mam skłonności do zapominania o niej ale powieszona nad biurkiem w zasięgu wzroku naprawdę ułatwia i mobilizuje do robienia zadań. Tomek ma bardzo spokojne i cierpliwe podejście do ucznia, jest bardzo wyrozumiały i nigdy nie zniechęca, a daje dużego kopa motywacji. Jedynym minusem lekcji są czasami słabe materiały, ale sam sposób nauczania nie pozostawia nic do życzenia. Cena lekcji nie jest najniższa, ale myślę że naprawdę warto powierzyć przygotowanie do matury Tomkowi. Nie jest to typ nauczyciela ,,wyzyskiwacza”, który z zegarkiem w ręku odlicza 60 minut lekcji żeby pobrać swoją należność za poświęcony czas. W razie potrzeby i możliwości przedłuża lekcję, aby zamknąć do końca przerabiany temat i nie pobiera za to żadnych dodatkowych opłat. Tomek chce nauczyć i zależy mu na tym, żeby uczeń osiągał dobre wyniki. Jest to dla mnie nowość, bo poprzedni nauczyciele siedzieli równiutko tyle ile miała trwać lekcja, nie mieli żadnych materiałów, żadnego programu nauki. Na lekcjach z Tomkiem dostaję wszystkie materiały, które są mi dokładnie objaśnione, a następnie dostaję porcję zadań do przerobienia samemu. Ważne jest to, że wiem dokładnie co mam umieć dzięki planowi nauki opartemu o wymagania do matury. Wiem, że żadnego zagadnienia nie pominę.
Gorąco polecam każdemu, zarówno tym którzy coś już umieją z chemii, jak i tym którzy są zieloni i nigdy im z chemią nie było po drodze. Nie pożałujecie!”

Po ponad roku współpracy Sandra udzieliła również opinii głosowej na temat zajęć (styczeń 2018r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć! Mam na imię Sandra. Chodzę obecnie do trzeciej klasy liceum i w maju piszę maturę. Z Tomkiem przygotowuję się do matury od połowy drugiej klasy liceum. O zajęciach dowiedziałam się od mojej koleżanki z klasy, która podesłała mi linka do strony, gdzie Tomek właśnie opowiada o tym jak prowadzi zajęcia, opisuje to, w jaki sposób realizuje materiał.

No i stwierdziłam, że to jest dobra opcja, dlatego, że warto spróbować, bo do tej pory moi poprzedni korepetytorzy, którzy gdzieś tam przelotnie się pojawiali, nie za bardzo wiedzieli jak do tej matury mnie przygotować. Po porostu przychodziło się na zajęcia: „No co chcesz dzisiaj przerobić?”, „No to dobra, to chciałabym przerobić to i to”. Robiliśmy jakieś zadania i wychodziłam tak naprawdę z niczym.

Odkąd chodzę na korki (na właściwie – przygotowanie do matury) do Tomka, czuję, że moje, tak jakby, zdolności w pracy nad zadaniami, w pracy nad arkuszami, się dużo bardziej poprawiły. Najbardziej taką rzeczą, którą najbardziej zapamiętałam, podczas lekcji z Tomikiem, jest jak odróżniać chromiany od dichromianów w bardzo zabawny sposób. Jest to bardzo taki, przyswajalny sposób. Tomek pokazuje takie różne rzeczy, albo jakieś takie różne szczegóły jak coś zapamiętać.

Widujemy się raz w tygodniu na półtorej godziny lub godzinę. Wcześniej na godzinę, teraz w tym roku szkolnym na półtorej godziny. Tak naprawdę jest obecnie połowa lutego, właściwie już końcówka i jeszcze zostały dwie lekcje do tego, żeby całkowicie skończyć materiał. Później będę robiła tylko arkusze, więc jest ten czas, aby do tej matury jeszcze dużo rzeczy powtórzyć z tymi arkuszami, i dużo rzeczy sobie przyswoić, tych, których się zapomina. Jakieś tam lekcje z pierwszych tygodni liceum z rozszerzenia z chemii.

Tomek jest taką osobą, która bardzo motywuje do pracy i jest w stanie zrozumieć wszystkie sytuacje, które gdzieś tam w życiu prywatnym też się pojawiają i czasami nas też demotywują do tej nauki. Naprawdę uważam, że po zajęciach z Tomkiem, będę bardzo dobrze przygotowana do matury i dostanę się na moje wymarzone studia. Celuję też w dosyć wysoki wynik, ponieważ próg na mój kierunek jest dosyć też wysoki.

Po zajęciach zawsze dostaje dodatkowe materiały. Gdy mam jakiś problem też z zadaniami, czy tam z zagadnieniami ze szkoły (gdyż chodzę do dosyć takiej wymagającej szkoły), i wiem, że na przykład mogę czegoś też tam nie zaliczyć czy nie zdać, to zawsze mogę liczyć na Tomka, jakieś jego dodatkowe notatki, dodatkowe zadania, które mogę przerobić.

Jeśli chodzi o takie rzeczy techniczne, jak kontakt, no to najlepiej kontaktować się z Tomkiem przez telefon, bądź przez maila. Bardzo dużym udogodnieniem są też zajęcia online na przykład, nie wiem, gdy się zachoruje, albo nawet gdy się nie chce wyjść z domu i woli się mieć te zajęcia online, absolutnie nie tracą one na jakości.

Jeżeli chodzi o jakieś odwoływanie zajęć, to raczej z mojej strony (albo jakieś przekładania), ale zawsze jest to jak najbardziej zrozumiane przez Tomka. Nie gniewa się, ani nie ponosi za to żadnych konsekwencji.

Jeśli chodzi o przekładanie zajęć, albo odwoływanie zajęć przez Tomka, no to jest to z dużo większym uprzedzeniem, także wszystko jest zawsze wiadomo – kiedy jest lekcja, o której godzinie i tak dalej.

Forma zajęć jako taka jest interesująca i angażująca do myślenia. Nie wygląda to tak, że Tomek tylko tłumaczy i ja sobie siedzę, i słucham, i tylko czekam, aż się to półtorej godziny, czy godzina skończy, ale też sama czuję się zaangażowana i zmotywowana do tego, żeby coś zrozumieć. Jeżeli czegoś nie rozumiem, no to Tomek tłumaczy to w inny sposób. Jeżeli dalej nie rozumiem to w jeszcze inny sposób, aż zrozumiem, więc naprawdę jestem zadowolona.

Jeżeli chodzi o cenę zajęć, na początku myślałam, że jest to wygórowana cena trochę, w porównaniu do moich poprzednich korepetytorów, ale po kilku zajęciach zrozumiałam, że zajęcia są warte swojej ceny ze względu na to, że sam wkład, jaki Tomek poświęca w to, żeby przygotowywać materiały, zadania, jest naprawdę duży i jest to osoba, która naprawdę zna się na tym co robi. Nie jest to jakaś przypadkowa osoba, która gdzieś tam jest na jakiś studiach i przypadkowo stwierdziła, że: „A dorobię sobie na korkach” i po prostu bierze za to tak pieniądze.

Więc naprawdę, jeżeli, chcesz się dobrze przygotować do matury i chcesz być zmotywowana i czuć, że robisz dużo, to nie ważne czy chodzisz do wymagającego liceum, czy do jakiegoś gorszego, to naprawdę, Tomek jest dobrą inwestycją w Twoją maturę.”

Opinia Niny (23. kwietnia 2017r.)

„Obecnie przygotowuję się do matury 2018. Zaczęłam współpracę z Tomkiem około dwa miesiące temu. Bardzo podobało mi się konkretne podejście do przygotowania do matury. Na pierwszych zajęciach dostałam konkretny i przejrzysty plan działania. Spotykamy się na 60 minut lekcji raz w tygodniu, co spokojnie starcza na zrozumienie treści i tematu lekcji z jakim mamy się zmierzyć. Oprócz tego „lista kontrolna” Tomka sprawdza się idealnie jako motywacja. Dzięki temu zaczęłam robić zdecydowanie więcej zadań i przykładać się do nauki. Dodatkowo na każdej lekcji dostaje się materiały, gdzie zawierają się najważniejsze zagadnienia z tematu. Jako dodatek do nauki, sprawdzają się świetnie, choć muszę przyznać, że czasami czegoś mi w nich brakuję lub mam problem z przejrzystością. Atmosfera na zajęciach jest przyjazna i luźna. Zawsze ma zieloną herbatę do picia. Często też stara się dodać jakieś ciekawostki do każdego tematu, przez co nie jest nudno. Trudne zagadania czy ważne punkty przestawia w taki sposób,że bardzo łatwo zapadają w pamięć co jest ogromnym plusem. Zawsze też interesuję się wynikami w szkole. W momencie, w którym nie rozumiem jakiś treści w szkole, zawsze mogę zwrócić się z tym do Tomka. Po pewnym uczęszczaniu na zajęcia przed lekcją dostaję się testy prawdy, które pokazują czy nauczyłeś się poprzedniego działu, co jest bardzo motywujące. A momencie, w którym napiszesz go źle, Tomek nie denerwuje się tylko na spokojnie tłumaczy i w razie wątpliwości jeszcze raz objaśnia sporne kwestie. Dodatkowo cena, może na początku wydawać się spora, ale system zniżek jest całkiem atrakcyjny i po pewnym czasie staje się bardziej przystępna.
Gorąco polecam!”

W klasie maturalnej Nina nagrała również opinię głosową na temat współpracy (listopad 2017r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Hej mam na imię Nina, chodzę do trzeciej klasy liceum, a do Tomka zaczęłam uczęszczać w połowie drugiej klasy, żeby jak najlepiej przygotować się już do matury i zacząć jak najwięcej powtarzać. O zajęciach u Tomka dowiedziałam się od mojej znajomej, która sama kiedyś na nie chodziła. Oprócz tego sprawdziłam opinie o Tomku na różnych stronach internetowych, na przykład na e-korepetycje, gdzie znajdował się cały jego plan oraz opinie różnych jego uczniów. To bardzo zmotywowało mnie do tego, żeby popatrzeć i zainteresować się jego zajęciami.

Zadzwoniłam do Tomka i umówiliśmy się na nasze pierwsze, trzydziestominutowe spotkanie, na którym Tomek omówił mi cały jego plan powtórek i tematów, które chce przerobić i kiedy. Miał to wszystko bardzo ładnie rozpisane na tygodnie. Dostałam to w takich “porcji” kalendarza. Oprócz tego dostałam też “węża maturalnego”. Jest taki kalendarz, w którym zaznacza się codzienną liczbę rozwiązanych zadań. Mnie to osobiście bardzo zmotywowało do robienia jakichkolwiek zadań, bo wcześniej miałam z tym duży problem.

Forma samych zajęć jest bardzo interesująca. Oprócz samego prowadzenia lekcji, w czym Tomek jest naprawdę dobry i naprawdę się stara, i dobrze tłumaczy, i pokazuje nam takie “myki” (że tak powiem) maturalne, które warto wykorzystać, żeby przeznaczyć na dane zadanie jak najmniej czasu, to Tomek bardzo przygotowuje się do tego. Na przykład: na jakim kierunku studiów chcesz studiować. Na przykład ja chcę studiować dietetykę, dlatego Tomek znajduje jakieś różne ciekawostki dietetyczne, które czasami powie mi na lekcji. Jest to takim bardzo miłym gestem od niego.

Jeśli chodzi o sam kontakt z Tomkiem – jest on naprawdę super. Po pierwsze nigdy nie odwołuje zajęć (co nie można wspomnieć na przykład o mnie), i w momencie, w którym ja muszę odwołać jakieś zajęcia lub przenieść je, nie ma żadnego problemu. Oczywiście mówi: “Okej nie ma sprawy. Umówimy się na następny raz”.

To też jest bardzo miłe, kiedy ja mówię na przykład: “Tomek jestem chora, nie mogę przyjść, przepraszam”, on zawsze mówi: “Spoko nie ma sprawy”. Zawsze pod koniec tygodnia dzwoni i pyta się: “Hej czy jesteś już zdrowa, wszystko w porządku? Przyjdziesz na zajęcia?”. Jest to takim miłym gestem, bo nie każdy korepetytor by tak robił, a sam gest pytania się mnie czy wszystko jest w porządku jest taki bardzo miły i buduje taką bardzo przyjemną i wspólną relacje, bardzo miłą.

Oprócz tego, jeśli chodzi o kontakt e-mailowy, czy telefoniczny, Tomek jest bardzo dyspozycyjny. Bardzo często odpowiada na maile i często odpowiada na SMS-y, więc nie ma problemu żeby w jakikolwiek sposób inny się z nim dogadać i porozmawiać.

Oprócz tego dostajemy zawsze dodatkowe materiały uzupełniające. Kiedy na przykład ja poprosiłam Tomka, czy mógłby przygotować mi najważniejsze zadania z danego tematu, bo nie jestem w stanie przerobić wszystkich, a chciałabym po prostu wiedzieć, które są takie najważniejsze (takie “z gwiazdką”, że tak powiem), na maturze, to Tomek po prostu przygotował się i  następnego dnia dostałam już gotowy wykres zadań, które mam przerobić. I to było naprawdę takie bardzo miłe i ja po prostu bardzo doceniam, że Tomek sam tak się stara i jest tak elastyczny, jeśli chodzi o moje potrzeby, bo wiem, że nie każdy korepetytor, z którym ja miałam do czynienia był tak elastyczny i tak bardzo reagował na to, co mówię i na to, jakie mam potrzeby.

Tak samo ja i moja znajoma, która również chodzi na zajęcia do Tomka, powiedziałyśmy mu, że nie pasują nam w pewnych momentach jego notatki, które czasami uważamy za wybrakowane. I przez wakacje Tomek przysiadł przy tych notatkach i faktycznie je pozmieniał, i faktycznie je chciał poprawić. I naprawdę taka, sama chęć samodoskonalenia się Tomka i to, w jaki sposób pokazuje nam to, jest bardzo, bardzo, bardzo taka motywująca.

Oprócz tego zawsze też Tomek drukuje nam bardzo dużo rzeczy. Dostajemy na przykład najważniejsze reakcje metali z kwasami na maturę, czy kolory różnych roztworów, które możemy sobie przykleić na ścianę i dzięki temu też zapamiętujemy szybciej różne reakcje.

Ja na zajęcia u Tomka uczęszczam raz w tygodniu i mamy je jedną godzinę, co właściwie wystarcza żeby przerobić cały materiał. Na jedną godzinę przypada jeden temat, który Tomek przypisał mi kiedyś tam na tym kalendarzu. Dzięki temu jest to bardzo, bardzo przystępne. Ja sama, kiedy chcę powtórzyć jakiś temat mówię, że: “No już zapomniałam, już jest trochę kiepsko z moją pamięcią… jednak nie umiem ich zrobić”, Tomek nie ma problemu żeby powiedzieć: “Dobra, spoko, przysiądziemy jeszcze raz nad tym, nie ma problemu i nie ma sprawy”. Więc to jest taki bardzo, bardzo duży plus.

Bardzo również podoba mi się ta ilość przeznaczonych arkuszy, które mamy wypełnić przez ogólnie cały okres nauki u Tomka, bo jest ich mniej więcej 40 albo 50 (już tak nie pamiętam), plus dostajemy jeszcze matury autorstwa samego Tomka, które najprawdopodobniej będą trudniejsze (jeszcze ich nie pisałam), ale prawdopodobnie będą trudniejsze od tych zwykłych, więc będzie to takim dużym wyzwaniem.

Ale tak naprawdę największym plusem Tomka dla mnie, jest to właśnie poświęcenie dla uczniów i poświęcenie tego, ile pracy wkłada w to, żeby nas przygotować do matury. Bo oprócz samych lekcji, które ja teraz mam, oprócz tego Tomek, co 3 tygodnie organizuje konferencje wideo, na których prowadzi lekcje. Na początku udostępnia materiały, które możemy zrobić przed lekcją (rozwiązać zadania), i potem Tomek na tej konferencji, na żywo rozwiązuje je.

Oprócz tego jest czat, w którym zawsze możemy zadać różne pytania. Czasami są pytania, na przykład „uzasadnij” lub jakiejś zamkniętej odpowiedzi, więc wtedy Tomek czeka na nasze odpowiedzi i je weryfikuje. I za każdym razem tłumaczy, czemu na przykład (jeśli ktoś zaznaczył źle), czemu tak, a czemu nie inaczej.  I bardzo fajne jest to, że jeśli chodzi na przykład o zadaniach typu “uzasadnij”, zawsze właśnie tłumaczy, czego brakuje, jakiego “słowa klucza”, czemu by tego mogli nie uznać na maturze, co jest bezpieczniej napisać, i że przypomina o takich kruczkach, które są właśnie takie bardzo ważne, i za które tak naprawdę dostaniemy punkty na maturze.

Oprócz tego na tych arkuszach, które rozwiązujemy, jest tam bardzo dużo zadań “z wprowadzeniem”. Jest ich też bardzo dużo na samej stricte maturze, dlatego jest to naprawdę świetne i bardzo dużo rozwija. Więc ja, też czuję się bardziej przez to przygotowana, kiedy ja mam dużo takich zadań jak wprowadzeniem, bo prawdę powiedziawszy po pisaniu próbnych matur, które już miałam w szkole, zadania “z wprowadzeniem” były dla mnie najtrudniejsze.

Jeśli chodzi o samą cenę- cena na początku może wydawać się być trochę wysoka, ale w momencie, w którym faktycznie wejdzie się we współpracę z Tomkiem, jest ona naprawdę warta. To znaczy- Tomek naprawdę jest w stanie dostosować wszystko do naszych potrzeb. Oprócz tego będzie bardzo nas wspierać, przynajmniej ja czuję duże wsparcie od niego, bo w momencie, kiedy ja mu mówię: “Nie no nie zdam matury, no Tomek będzie ciężko, no będzie 10%”,  Tomek zawsze się na mnie patrzy z takim politowaniem i takim: “Boże Nina przestań gadać głupoty, przecież napiszesz to, i weź się dziewczyno ogarnij, weź się w garść, zrób zadanka, i będzie super”. Dla mnie jest to taka bardzo duża pozytywna energia, taki zastrzyk energii, który ja dostaję, i naprawdę na mnie wpływa to tak bardzo, bardzo motywująco. Bo ja naprawdę mam problem czasami z tym, żeby po prostu myśleć pozytywnie o maturze. A faktycznie Tomek daje taki kop energii i jest to bardzo, bardzo dla mnie, bardzo pozytywne. Więc dla mnie jest to najlepsze, co może być- właśnie ta strona Tomka, Ta która tak motywuje, która mówi: “Będzie dobrze”, która w ciebie wierzy. Bo faktycznie czasem jest z tym ciężko u innych korepetytorów. A Tomek naprawdę jest, jeśli chodzi o to, jest naprawdę świetny.

Więc myślę, że cena jest warta Tomka i naprawdę oprócz tego jeszcze trzeba wspomnieć, że Tomek robi bardzo dużo samych zniżek, różnych dodatkowych, nie wiem, jakiś zajęć, znaczy, możesz coś zrobić żeby dostać na przykład, nie wiem, jakąś lekcję za darmo. Albo właśnie same te konferencje wideo, jego kanał na YouTube, który też prowadzi. No naprawdę jest tego bardzo dużo i widać, że naprawdę się stara, co według mnie naprawdę jest świetne.

Uważam, że takie zajęcia na pewno przygotują mnie do matury. Nastawienie Tomka mnie bardzo motywuje. Tak żeby już tutaj z dobrym wynikiem na maturze powiedzieć wszystkim: “Tak Tomek jest super, polecam, bo naprawdę uważam Tomka za naprawdę dobrego korepetytora i dobrego nauczyciela”. Więc każdemu, jeśli dziś, nie wiem, zastanawiasz się, czy chcesz – mam nadzieję, że Cię przekonałam. Bo naprawdę jest wart swojej ceny.

Podsumowując: na pewno będzie się starać żeby Cię przygotować, na pewno, jeśli będziesz mieć jakiś problem jakąś uwagę, to nie bój się powiedzieć. To jest też bardzo duży plus, po prostu nie bać się mówić, jeśli coś ci nie pasuje. Bo jeśli coś ci nie pasuje wystarczy porozmawiać z Tomkiem, wystarczy mu powiedzieć “No Tomek nie pasuje mi to, możemy to zmienić?” albo “Nie pasuje mi sposób, w który, nie wiem, robisz, nie wiem, to czy  tamto. Nie rozumiem tego”, To Tomek: “Okej”, mówi: “Spoko, dobra” i stara się znaleźć jakiś sposób, w którym dla ciebie to będzie przystępne, i w którym to poprawi jego efektywność nauczania.

Więc jest naprawdę świetnie, dlatego polecam to każdemu! Naprawdę są to super zajęcia, jest dużo pozytywnej energii, i sam Tomek jest naprawdę bardzo miłą osobą, więc polecam po prostu i tyle. No więc jeśli się zastanawiasz- to bierz, bierz, bo będzie super, naprawdę, po prostu, nie zastanawiaj się!”

Opinia Łukasza (13. grudnia 2016r.)

„Aktualnie jestem w trzeciej klasie liceum i przygotowuje się do matury rozszerzonej z chemii. Moja wiedza z pierwszej i drugiej klasy liceum, była dość mała, więc postanowiłem znaleźć dla siebie korepetytora. 60 minut korepetycji raz w tygodniu może wydawać się nie dużą ilością, jednak lekcje u Tomka udowadniają, że tak nie jest. W ciągu jednej lekcji Tomek tłumaczy mi zagadnienia z jakimi mam problem i rozwiązujemy najtrudniejsze zadania. Plan zajęć/powtórek zaproponowany przez Tomka jest świetnie opracowany. Zawsze miałem problem z systematycznością, jednak „lista kontrolna”, którą dostałem od Tomka bardzo pomogła mi w systematycznej pracy. Partię zadań wyznaczonych do zrobienia dziele sobie na kilka partii. co pozwala lepiej przyswoić materiał. Na lekcjach panuje luźna, koleżeńska atmosfera, Tomek w trakcie zajęć dodaje od siebie różne ciekawostki. Po każdych zajęciach otrzymuje materiały, które zawierają najważniejsze informacje potrzebne do „ogarnięcia” danego zagadnienia. Cena za zajęcia jest na prawdę świetna, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie jest to strata pieniędzy. POLECAM KAŻDEMU. Łukasz”

Opinia Marty (13. grudnia 2016r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Po otrzymaniu wyników matur Marta nagrała również opinię głosową

Transkrypt opinii głosowej

„To, co mogę o nim powiedzieć, to na pewno to, że jest świetnym nauczycielem. Lekcje nigdy nie były nudne, a w zajęcia zawsze wplatał ciekawostki medyczne i nie tylko. Atmosfera była luźna i przyjacielska. Nie wstyd mi było zapytać się nawet o jakąś kompletną głupotę.

Dzięki Tomkowi udało mi się poprawić maturę na 80%, czyli to był przeskok o około 20% od mojego poprzedniego wyniku. Dodam tylko, że studiowałam, jednocześnie poprawiając maturę. Uczestniczyłam wcześniej w korepetycjach z egzaminatorem, ale jak się okazało lepiej wyszłam na korepetycjach z Tomkiem, a jego dawka motywacji tuż przed maturą była nieoceniona.

Tomek ma dużą wiedzę i mnóstwo ciekawych materiałów, które podsyła, co jest MEGA pomocne w nauce.

Także polecam, polecam, polecam! Trzy razy na tak!”

Opinia Anny (30. października 2016r.)

„Przygotowywałam się do poprawy matury z chemii na poziomie rozszerzonym w tym roku. Z czystym sumieniem moge polecić korepetycje u Tomka . Jeśli chodzi o sam przebieg zajęć to spełniły one w pełni moje oczekiwania . Termin zajęć był indywidualnie dostosowywany , co lekcje otrzymywałam notatki , które zawierały najważniejsze zagadnienie z tematów przerabianych w danym czasie i były bardzo pomocne przy przerabianiu zadań. Świetnym pomysłem był też harmonogram sporządzony na samym początku spotkań , który naświetlał planowanie kolejnych tematów. Po każdych zajęciach zestaw zadań do wykonania pomagał usystematyzować wiedzę , ale także wyciągnąć ewentualne braki , czy problemy w rozwiązaniach . Tyle jeśi chodzi o strone merytoryczną , najważniejsza jednak w tych korepetycjach była atmosfera. Wiedza Tomka , którą przekazuje swoim uczniom jest o wiele łatwiej przyswajalna ponieważ lekcje nie polegają na „suchej treści ” jednak opierają się na skojarzeniach , często zabawnych , doświadczeniach pozwalających „pokojarzyć” i zapamiętać niektóre rzeczy. Nigdy nie miałam problemu , żeby powiedzieć , że czegoś nie rozumiem i prosić po trzy razy o ponowne wytłumaczenie. Podczas zwątpienia w swoje możliwości i braku motywacji , entuzjazm Tomka i jego zarażająca chęć do działania pomagają przebrnąć przez tone „chemicznych” zadań .
Gorąco polecam wszystkim :)”

Opinia Asi (15. października 2016r.)

„Obecnie przygotowuje sie do matury z chemii 2017 i jako swojego korepetytora wybralam Pana Tomka. Ogloszenie znalazlam w internecie, przeczytalam opinie pod jego profilem i okazalo sie ze sa one zgodne z prawda. Po kazdych zajeciach dostaje okreslona liczbe zadan, co pomaga utrwalic przerabiany material i co oczywiscie jest niezbedne zeby dobrze przygotować sie do matury. Co kilka lekcji robi maly sprawdzian powtorkowy co tez pomaga sprawdzic swoja wiedze, w czasie na jedno zadanie zblizonym do tego na maturze. kiedy tlumaczy omawiany material podaje rozne ciekawe sposoby na zapamietanie pewnych rzeczy np. Jak zapamietac rozpisywanie konfiguracji elektronowej lub ktore atomy w ukladzie okresowym wystepuja w postaci dwuatomowych czasteczek. Kiedy nie rozumiem czegos z biezacego materialu przerabianego na lekcjach w szkole Pan Tomek znajduje czas na naszych zajeciach zeby wytlumaczyc mi np zadania ktorych nie rozumiem. Plusem jego korepetycji jest rowniez to ze jest otwarty na propozycje i uwagi np. kiedy powiedzialam ze nie do konca odpowiadaja mi zadania z pewnego zbioru, zaproponowal ze bedzie mi zadawal inne zadania. Zajecia przebiegaja szybko, w luznej i milej atmosferze. Jesli myslisz o rozszerzonej maturze z chemii i zalezy Ci na wysokim wyniku polecam korepetycje z Panem Tomkiem, jednak nie zapominaj ze sukces zalezy glownie od Twojego podejscia i zaangazowania :)”

Opinia Kingi (13. października 2016r.)

„W tym roku ponownie zdaje maturę z chemii 2017. Wydaje mi się, że moja dawna nauczycielka miała dosyć staroświeckie podejście i nie do końca potrafiła wszystko wytłumaczyć. Podchodząc do tej matury zamierzam być przygotowana na 100% tak żeby nic mnie nie zaskoczyło. Dlatego też zdecydowałam się na korepetycje u Tomka, który dzięki temu, że jest młody potrafi wytłumaczyć w jak najbardziej przystępny sposób. Wszystkie zajęcia są dopracowane,a sam korepetytor dobrze zorganizowany i przede wszystkim konkretny. W razie potrzeby przesyła potrzebne materiały na e-mail np. doświadczenia( które w mieszkaniu byłoby ciężko zrobić), zadania. Często wtrąca jakieś anegdotki co ułatwia zapamiętywanie przez skojarzenia. Zadania na początku są łatwe, dlatego szybko się jej robi, a jeśli jest się systematycznym wystarczy parę minut dziennie, aby je zrobić. Ilość zadań mi odpowiada myślę, że im później będą one dotyczyły wielu zagadnień, co dodatkowo pomoże w powtarzaniu materiału. Atmosfera na lekcjach jest luźna, a godzina zlatuje w mgnieniu oka. Nikt nie przeszkadza w trakcie. Cena jest dogodna oraz widać, że obu stronom zależy na dobrym wyniku końcowym. Sama byłam niezdecydowana, ale jak na razie nie żałuje.
Jeśli masz problem z chemią albo potrzebujesz solidnej powtórki do matury, a mieszkasz w Krakowie lub okolicach zgłoś się do Tomka.
POLECAM”

Opinia Agnieszki (2. października 2016r.)

„W 2017 roku zdaję maturę z chemii rozszerzonej. Chcę osiągnąć jak najwyższy wynik na maturze, dlatego zdecydowałam się na korepetycje u Tomka. Zdecydowanie mogę go polecić, gdyż posiada on dużą wiedzę, mimo młodego wieku, a wszystkie informacje potrafi przekazać w prosty i zwięzły sposób. Każda z jego lekcji jest ciekawa i przebiega w miłej atmosferze. Tomek już na pierwszą lekcję przygotował mi plan nauki na cały rok. Ma on podejście indywidualne do każdego ucznia i program mogę dostosować do swoich potrzeb, przez co nie muszę tracić czasu na naukę od podstaw tematów, które już w pewnym stopniu opanowałam. Dzięki temu mogę być pewna, że wszystko zdążę powtórzyć i utrwalić przed maturą. Na każdej lekcji dostaję wydrukowane notatki przygotowane przez Tomka, przez co nie tracę czasu na zbędne notowanie. Są przejrzyste i zawierają wszystkie zagadnienia z danego tematu, przez co lubię je przeglądać. Od momentu rozpoczęcia nauki u Tomka robię dużo zadań w domu i u niego na lekcji. Zawsze zadaje mi zadania, a także daje przygotowane przez siebie. Co tydzień dostaję do zrobienia maturę, co umożliwia mi zweryfikować swoją wiedzę i zobaczyć nad czym powinnam jeszcze popracować i jaki wynik osiągnęłabym w tym momencie. Na kolejnych lekcjach oddaje mi je sprawdzone i tłumaczy zadania, których nie umiałam rozwiązać. Tomek jest konkretną osobą i wymagającym nauczycielem, ale o to chodzi, że żeby zdać dobrze ten egzamin trzeba trochę się natrudzić. Myślę, że nawet najbardziej opornego ucznia da radę zmobilizować do systematycznych powtórek.
Mogę go polecić wszystkim osobą, które pragną zdać dobrze maturę i dostać się na wymarzone studia. Myślę, że z jego pomocą wasze marzenia mogą się spełnić . :)”

Opinia Marty (20. września 2016r.)

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Opinia Asi (26. sierpnia 2016r.)

„W tym roku poprawiam maturę z chemii. Marzę o medycynie i wynik matury z tego przedmiotu w tym roku mi nie zapewnił tych wymarzonych studiów. Jednak nie poddaję się i wierzę, że z pomocą Tomka osiągnę wymarzony cel. Wcześniej chodziłam na korepetycje do nauczycieli uczących w liceum. Nie był to dla mnie najlepszy wybór, ponieważ czasem obawiałam się zadawania im z pozoru „głupich” pytań. U Tomka jest zupełnie inaczej. Na wstępie zapewnił, że odpowie na każde pytanie, bo jak inaczej można się uczyć jak nie poprzez zadawanie pytań?
Lekcje u Tomka są naprawdę przyjemne. Omawiamy na początku teorię, a później rozwiązujemy masę zadań. Otrzymuję wiele kserówek z materiałem i zawsze dostaję pracę domową, bo jak to Tomek cytuje wielkich ludzi „im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju”.
Atmosfera jest przyjazna nauce, nie ma żadnych złośliwych komentarzy kiedy czegoś nie rozumiem.
Z czystym sumieniem mogę polecić Wam Tomka. ;)”

Opinia Karola (7. sierpnia 2016r.)

„Z lekcji z panem Tomaszem Krukiem jestem bardzo zadowolony. Nauka z nim przynosi bardzo dobre rezultaty. Czuję się dobrze przygotowany zarówno do sprawdzianów jak i do zbliżającej się matury. Korepetycje odbywają się zawsze w miłej i przyjaznej atmosferze, a wszystkie informacje przekazywane są w prosty i przejrzysty sposób. Pan Tomasz daje wiele dodatkowych materiałów, które są bardzo przydatne i z których chętnie korzystam. Program przygotowujący do matury z chemii jest rozplanowany przez niego na cały rok. Dzięki niemu moja wiedza z chemii ciągle się poszerza i czuję, że będę mógł napisać rozszerzoną maturę na naprawdę wysokim poziomie. Pan Tomasz jest bardzo kompetentnym i profesjonalnym nauczycielem więc naprawę warto zapisać się do niego na zajęcia. Lekcje z nim to bardzo pożytecznie spędzony czas. Teraz czuję, że chemia nie stanowi dla mnie poważnego wyzwania pomimo wcześniejszych problemów. Pan Tomasz ma świetne podejście do każdego ucznia, a jego lekcje nie są nudne. Jeżeli ktoś zdecyduje się wybrać właśnie te zajęcia, jestem pewien, że się nie zawiedzie. Lekcje są pracowite lecz mijają szybko i przyjemnie, nawet nie zauważam gdy dobiegają końca. Zawsze robimy mnóstwo zadań, a wiedza przekazywana jest aż do skutku. Miałem doświadczenie już z kilkoma korepetytorami, ale pan Tomasz jest zdecydowanie najlepszym z nich wszystkich. Gorąco polecam.”

Opinia Moniki (21. lipca 2016r.)

„Cześć (:
Jestem tegoroczną maturzystką. Do matury z chemii przygotowywałam się samodzielnie, ponieważ nie odpowiadały mi korepetycje z dwoma nauczycielami. Niestety, z marnym skutkiem. Będę musiała ją poprawić, a Tomek podjął się zadania wytłumaczenia mi chemii. Lekcje, które prowadzi, zapadają w pamięć. Zadaje dużo zadań, które musisz wykonać sam, ale jeśli z którymkolwiek masz problem, możesz się z nim skontaktować, a na jego pomoc naprawdę niedługo się czeka (poza tym problematyczne zadania sprawdzane są na początku kolejnego spotkania). Na lekcjach dobrze tłumaczy materiał, zadaje również dużo pytań, co nie pozwala na dekoncentrację. Jego notatki są dopracowane, na ich wykonanie musiał poświęcić sporo czasu. Zawierają dokładnie wszystko, co potrzebne do matury, a nawet odrobinę więcej. Ponadto w każdym dziale umieszcza zadania, których wykonanie pozwala doskonale utrwalić to, co się wcześniej przeczytało. Chętnym przesyła dodatkowe materiały i filmiki związane z chemią. Dzięki niemu uwierzyłam, że przebrnę przez ten rok i wysoki wynik z chemii pozwoli mi dostać się wreszcie na wymarzony kierunek.

Polecam zdeterminowanym :)”

Po napisaniu matury z chemii Monika nagrała opinię głosową (maj 2017r.)

Transkrypt opinii głosowej

„Cześć, jestem Monika. Na korepetycje u Tomka zaczęłam uczęszczać w lipcu ubiegłego roku. To było niedługo po tym, jak poznałam swój wynik z arkusza maturalnego. W sumie – już pisząc ten arkusz w maju byłam świadoma porażki. No, a studia, o których marzę wymagają naprawdę wysokiego wyniku.

Wtem sobie uświadomiłam swoje nieprzygotowanie, mimo że w klasie maturalnej osiągałam bardzo dobre oceny z chemii, no i uważałam, że bez problemu poradzę sobie z maturą. Po poznaniu wyników postanowiłam powtarzać egzamin za rok. Wiedziałam, że nie dam rady przygotować się do niego na własną rękę. No, a szczególny problem miałam z rozwiązywaniem zadań obliczeniowych.
I wtedy zaczęłam szukać korepetytora, a Tomek miał najlepsze opinie. Postanowiłam do niego napisać, pomimo wątpliwości, bo nigdy wcześnie nie zdecydowałabym się na korepetycje u mężczyzny.
Umówiliśmy się na półgodzinne spotkanie, ono było darmowe. Na nim Tomek przedstawił plan zajęć na cały rok. Dostałam również taki kalendarz, w którym codziennie miałam notować ile zadań zrobiłam. I to uporządkowanie było naprawdę bardzo potrzebne, a kalendarz… no po prostu był strzałem w dziesiątkę.

Później zaczęłam uczęszczać na cotygodniowe lekcje, które zazwyczaj trwały jedną godzinę. Tomek przygotowywał wcześniej notatki, na lekcjach omawiał je, zadawał także pytania, które nie pozwoliły wyłączyć się chociażby na chwilę. Następnie zadawał zadania. Dużo zadań, które miałam wykonać w domu. Na następnych zajęciach rozwiązywaliśmy wspólnie te, z którymi miałam problem, no a Tomek przedstawiał najprostsze sposoby rozwiązywania zadań tego typu.

Co parę tygodniu pisałam też autorskie sprawdziany Tomka, które następnie omawialiśmy. Jako, że poprawiałam maturę, miałam już wiedzę z liceum, Tomek od początku dawał mi arkusze do rozwiązywania w domu. Początkowo był to jeden arkusz tygodniowo, jakiś czas później dwa. Następnie sprawdzał je bardzo uważnie, tak jak najbardziej surowy egzaminator OKE. W sumie gdybym sama sprawdzała te arkusze, zapewne zaliczyłabym sobie większość odpowiedzi, w których on jakimś cudem wyhaczył źle użyte słowo.

W sumie najbardziej przydatnym były jego autorskie arkusze (było ich 5), które pisałam raz w tygodniu, przed maturą. One były trudne, podchwytliwe, ale wykonalne. I wymagały skupienia, no ale też uczyły skupienia. Łącznie zrobiłam ponad 40 arkuszy i bardzo dużo zadań. Co ważne, Tomek nigdy nie odwołał zajęć. Jeżeli dobrze pamiętam tylko raz czy dwa je przełożył.

Ja uczęszczałam wcześniej do dwóch korepetytorek. Bardzo mi się nie chciało chodzić na lekcje z nimi, może dlatego, że tylko patrzyły jak robię zadania. No a lekcje z Tomkiem bardzo mi się podobały, dzięki… dzięki niemu po prostu polubiłam chemię.

Tegoroczna matura jest już za mną. Zrobiłam wszystkie zadania, został mi czas na ich sprawdzenie. Jak na razie wiem o dwóch głupich błędach, ale chyba nie byłabym sobą gdybym ich nie popełniła. To na pewno nie z winy Tomka. Nie mam pojęcia, jaki będzie wynik, no, ale jestem dobrej myśli.

A jeżeli ty jesteś ambitną osobą, to ja jestem pewna, że z pomocą Tomka dasz radę napisać maturę nawet na 100%. Tylko pamiętaj, że nikt na siłę nie włoży ci niczego do głowy i wiele musisz wypracować sam. Wierzę w Ciebie i życzę powodzenia!”

Monice udało się uzyskać na maturze z chemii 2017 wynik 95% (centyl 99) o czym mówi poniżej

Transkrypt wypowiedzi

„Hej, to znowu ja!

Tym razem znam już wyniki swojej matury. Z chemii otrzymałam 95% i to pozwoliło mi się dostać na wymarzony kierunek lekarski, na wymarzoną uczelnię – czyli na Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wierzę, że Tobie też się uda i trzymam mocno kciuki. Powodzenia!”

Opinia Kamili (14. czerwca 2016r.)

„Jeśli masz problem z chemią, albo chcesz się dobrze przygotować do matury z chemii to mogę bardzo serdecznie mogę polecić Tomka! Zdecydowałam się niedawno temu na korepetycje z chemii przygotowawcze do matury. Długo szukałam, odpowiedniego korepetytora aż znalazłam. Mimo iż jest młody, to tłumaczy o wiele lepiej i prościej niż niejeden nauczyciel. Jest on bardzo zorganizowany oraz posiada dużą wiedze na temat chemii, na pierwszej lekcji przedstawia nam dokładny plan działania na cały rok. Korepetycje są efektywne, udzielane w miłej atmosferze oraz są przystępne cenowo. Tomek uczy konkretnie, tego co trzeba i pokazuje co tak naprawdę przyda się na maturze oraz na co zwracać uwagę. W prosty i łatwy sposób wytłumaczy każdy problematyczny temat, i odpowie na każde uporczywe pytanie. Po każdej lekcji dostajemy, konkretną ilość zadań, co pozwala nam jeszcze bardziej przyswoić temat i robić te zadania systematycznie. A to bardzo pomaga.Przesyła również materiały emailowo. Schemat zajęć pozwala na systematyczną naukę i bezstresowe przerobienie materiału. Potrafi naprawdę zaciekawić oraz tłumaczyć aż do momentu gdy wszystko zrozumiemy i stanie się to dla nas jasne Jestem zawsze zadowolona z każdej udzielonej lekcji, dlatego mogę być spokojna o mature z chemii, ponieważ Tomek bardzo dobrze uczy . Dlatego nie ma, co zwlekać, jeśli masz problemy z chemią dzwoń od razu do Tomka, a z nim zrozumiesz chemię i bardziej ją polubisz! BARDZO POLECAM!”

Opinia Zofii (5. czerwca 2016r.)

„Z całego serce polecam tego korepetytora. O tym, że chcę zdawać maturę z chemii decyzję podjęłam 3 miesiące temu. Jestem na profilu mat-fiz, więc perspektyw na szkolną naukę nie miałam. Zdecydowałam się znaleźć kogoś do pomocy i myślę że dalej szukać nie będę. Tomek jest bardzo zorganizowany, co jest ogromnym atutem. Na pierwszym spotkaniu zaproponował plan zajęć, dzięki któremu cały potrzebny materiał zdążę przerobić, bez tracenia wakacji na kucie. Prowadzone lekcje są bardzo dobrze przygotowane, dostaję wszystkie informacje niezbędne do zrozumienia danego tematu, zadawanie pytań jest zachęcane. Tempo zajęć jest spore, ale zawsze znajdzie się czas na rozwianie wątpliwości, jeśli takowe są. Materiały w razie potrzeby udostępnia emailowo. Dzięki tym zajęciom wiem, czego mam się uczyć, zadawane do domu ćwiczenia systematyzują zdobytą wiedzę. A jak mam pytania to zawsze pomoże. Zawszę wychodzę zadowolona i z przeświadczeniem iż nie marnuję tam swojego czasu. Czuć zaangażowanie korepetytora i jego żywe zainteresowanie tym, by egzamin powiódł się jak najlepiej. Cena zajęć jest adekwatna do jakości oferowanej usługi. Atmosfera w której są przeprowadzane jest bardzo przyjemna i sprzyja rozwojowi. Myślę że o maturę z chemii mogę być spokojna. Bardzo polecam zajęcia.

TL;DR
Dobry, kompetentny korepetytor, który pomoże nawet najbardziej zdezorientowanym uczniom, którym brakuje zdolności organizacji i czują że nie wiedzą gdzie ręce wsadzić. Serdecznie polecam.”

Opinia Angeliki (9. maja 2016r.)

„Witam wszystkich niezdecydowanych, wahających się, mających pewne obawy, nie do końca przekonanych.
Sama byłam na waszym miejscu i potrzebowałam znaleźć odpowiedniego kandydata na mojego korepetytora. Długo przeglądałam rozmaite fora, w których było od groma ogłoszeń. Zależało mi na odpowiedniej atmosferze, przystępnej cenie i skutecznej pomocy. Wszystko to znalazłam u Tomka (woli by zwracać się do niego po imieniu), także jeśli poszukujecie tego samego co ja i mieszkacie w Krakowie lub jego okolicach to gorąco go wam polecam. Będzie to bardzo trafny wybór.
Oto moje odczucia z lekcji u Tomka:
1. Na jego lekcjach nie da się nudzić, bardzo interesujące i ciekawie poprowadzone zajęcia,
2. Świetne wytłumaczenie zagadnień, z którymi miałam problemy,
3. Skuteczne i pomocne metody nauczania,
4. Udostępnianie e-mailowo przydatnych do nauki materiałów, z zaznaczonymi najważniejszymi informacjami, co dodatkowo wpływa na szybszą i efektywną naukę tego przedmiotu.
Do tego miła atmosfera, ( w postaci pozytywnej dawki humoru), która sprawia, że zajęcia stają się przyjemniejsze, a wzajemna relacja to nie stereotypowo nauczyciel – uczeń.
Wszystkie te rzeczy sprawią, że poradzicie sobie z materiałem w szkole, na maturze i będziecie spokojni o chemie.

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”

Pozdrawiam”

Opinia Karoli (29. marca 2016r.)

„Zdecydowanie polecam Tomka. Zawsze krępowałam się rozwiązywania zadań i ogólnie bardziej intensywnego myślenia przy osobach starszych ode mnie i mądrzejszych. Tomek może i jest mądrzejszy, ale nie dużo starszy i świetnie potrafi wytłumaczyć każdą kwestię (rozumie, że niektórym najtrudniej ogarnąć najprostsze, podstawowe rzeczy). Pracowaliśmy razem ledwie dwa miesiące, i to dopiero gdy zaczynał „korepetycjowanie”, ale nauczył mnie przede wszystkim, jak się uczyć i na co zwracać uwagę przy rozwiązywaniu zadań. Teraz miesiąc przed maturą jestem spokojna o chemię i mogę sobie zakuwać biologię 

„Współpracę z Panem Tomaszem Krukiem rozpocząłem na początku tego roku. Bardzo dużym zaskoczeniem było dla mnie profesjonalne podejście do tematu. Dostałem harmonogram z rozpisanym planem na każdy tydzień roku szkolnego. Każdego dnia na stronę internetową jest udostępniany filmik z teorią do opanowania, dlatego można powiedzieć że lekcje mamy codziennie. Jeśli chcemy do czegoś wrócić do zawsze mamy taką możliwość, wystarczy puścić filmik od początku. Materiały, które dostajemy są przemyślanie zrobione. Nie znajdziemy tam informacji zbędnych, które nigdy nie pojawią się na maturze (chyba że w postaci ciekawostek), natomiast dzięki przejrzystości materiały są łatwo przyswajalne. Nasze spotkania w grupie na żywo były nagrywane. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak po kilku lekcjach zupełnie zapomniałem że nagrywanie jest włączone. Jest to bardzo dobry pomysł a zwłaszcza, gdy nie możemy dojechać z różnych powodów na zajęcia. Lekcje odbywają się grupowo, do czego też nie byłem z początku przekonany, wystarczyło jednak kilka lekcji abym zmienił zdanie. Grupy są dobierane na podstawie „zgodności charakterów” oraz wiedzy jaką posiadamy, więc nikt nie zostaje w tyle. Jeśli chodzi o cenę za zajęcia to uważam, że jest bardzo przystępna a zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na jakość materiałów oraz to, że każdego dnia udostępniany jest film z teorią do opanowania. Poza tym Pan Tomasz oferuje dużo zniżek np. za napisane testów na odpowiednia ilość punktów, co nie dość że motywuje do nauki to jeszcze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy 🙂
Pan Tomasz Kruk to świetny nauczyciel, a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Jeśli chcesz napisać dobrze maturę z chemii to serdecznie polecam Pana Tomasz Kruka :)”


Komuś nie chciało się czytać całej opinii? No to w skrócie:
TRZY RAZY TAK! POLECAM!!!”

Opinia Martyny (25 stycznia 2016r.)

„Bardzo pomocne i ciekawe zajęcia, na których zostały rozwiane wszelkie wątpliwości dotyczące chemii. Polecam :)”